Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 09:39
 
10 bin fidan ile 50 bin çiçek toprakla buluşturuldu
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) devam eden inşaat çalışmalarının yanı sıra yeşillendirme çalışmalarına da hız verildiği belirtildi.
YAŞAM Haberi
10 bin fidan ile 50 bin çiçek toprakla buluşturuldu

10 bin fidanın dikildiği YYÜ'de 50 bin çiçeğin de toprakla buluşturulduğu kaydedildi. YYÜ öğrencileriyle birlikte fidan diken Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, hedeflerinin yeşil bir üniversite olduğunun altını çizdi.
YYÜ'de hızla devam eden alle (yaya) yolu, kütüphane binası ve spor kompleksi inşaatının yanı sıra baharın gelmesiyle çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına da start verildi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın talimatıyla hız verilen peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında Yeşil Alan Müdürlüğü koordinasyonunda Zeve Yerleşkesinde 20 türden oluşan 10 bin ağaç fidanı ile 50 bin çiçek toprakla buluşturuldu. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikimi yapıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Battal, uzun süredir devam eden kampus peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Hedeflerinin Van'a yakışır yeşil bir kampus olduğuna dikkat çeken Battal, "Son 6 yılda kampusumuzun çehresini değiştirdik. Yeni binalar, sosyal alanlar, kütüphane, spor kompleksi, alle yolu, yeni yemekhane, fakülte binaları, çevre yolu gibi çalışmalarla Zeve yerleşkemizin çehresini değiştirdik. Bunları yaparken yeşillendirme, ağaçlandırma çalışmalarını da ihmal etmedik. Artık her anlamda Van'ımıza yakışan yeşil ve ferah bir kampus hedefine ulaşmak üzereyiz. Son yaptığımız rötuşlarla bu hedefimize biraz daha yaklaşmış olacağız. Dikilen fidanlarımız hayırlı uğurlu olsun" dedi.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 10, bin, fidan, ile, 50, bin, çiçek, toprakla, buluşturuldu,
Haber Yazılımı