Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:12
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir çok kurum yetkilisi, yaptığı açıklamalarla gazetecilerin gününü kutladı. Yapılan açıklamalarda, basının önemine vurgu yapıldı. İpekyolu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve VANESOB Başkanı İsa Berge yayımladıkları mesajlarla, VEDAŞ Van İl Müdürlüğü ekibi ve Vangölü Aktivistleri Derneği Yöneticileri de de gazetemizi ziyaret ederek '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
GÜNDEM Haberi
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar

İPEKYOLU KAYMAKAMI SİNAN ASLAN

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, yaptığı yazılı açıklama ile  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Aslan, yazılı açıklamasında; “İletişimin etkili ve en yaygın kanallarından biri olan basın; halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran önemli bir mesleği icra eden gazetecilik, ilkeli yayıncılık anlayışı ile olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadır. Kamuoyunu aydınlatmak için gecesini gündüzüne katarak, günün her saatinde haber peşinde koşan basın mensuplarımız zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Ayrıca kullanılan dilin naifliği ve olgunluğu elbette ki toplumsal birliğin sağlanması için son derece önemli bir rol oynamaktadır. Halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında bağ kuran basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar. Basın, günümüzde internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla basın camiası, ulusal ve yerelin, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınması için yürütülmekte olan çalışmaların ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de büyük ölçüde katkı sunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum ve kamu mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü' yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL SAY
Van'ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleğinin sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisi olduğunu söyledi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan İsmail Say, gazetecilerin gününü kutlayarak, "Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiriyor. Dünya ve ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği; sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Günümüzde basın, gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği önemli gelişmeler kaydetmiştir. Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum dedi" dedi.

 

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKMAN
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Akman, yayımladığı mesajında, insanların sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin gününü tebrik ettiğini kaydetti. Kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan birinin de medya olduğunu hatırlatan Başkan Akman, toplumların gelişmesi ve güçlenmesi için medyanın da güçlü olması gerektiğini ifade etti. Başkan Akman, “Gazetecilik mesleği çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir” dedi.
Yeni Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşılmasında sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inandığının altını çizen Başkan Akman, “Basınımızın, haklı görüş, öneri ve eleştirileri şehrimizin gelişimi açısından önemlidir. Biz yerel yöneticiler olarak doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri çok önemsiyor ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken halkımıza ulaşmak ve halkımızdan bize ulaşım yollarından biri olarak görüyoruz. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel medyanın abone, reklam gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve toplumun önünü açan tüm fedakar gazetecilerin bu güzel gününü tebrik ettiğini söyleyen Başkan Akman, görevlerinde başarılar, ailelerine de sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilediğinde bulundu.

 

VANESOB BAŞKANI İSA BERGE
VANESOB Başkanı İsa Berge, yaptığı açıklamada; “Toplumun bilgi kaynağı olan basınımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Basının bilgi kaynağı olduğunun altını çizen Berge, “Artık bilgi çağındayız ve bilginin gücü tartışılmazdır. İşte bu noktada basın mensuplarımız, büyük emekler vererek hem Van’ımızdaki hem de ülkemizdeki gelişmeleri bizlere ulaştırıyor. Bilgi kirliliğine karşı bu kıymetli çalışmaları yürüten gazetecilerimize teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti.
Özellikle ilkeli gazetecilik unsuruna dikkat çeken VANESOB Başkanı Berge, “Günümüzde doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik yapan kişi ve kuruluşlar her zaman kamuoyunun önünde değer bulmuşlardır. Mesleğini toplumun menfaati için yapan emekçi basın mensupları halkımızın değerini kazanmışlardır. Öte yandan mesleğini kötü amaçlı kullanan ve toplumun değil de kendi menfaatleri için çalışan sözde gazeteciler de milletin gözünde kıymetsizleşmiştir. Bizler gece gündüz demeden mesleğini hakkıyla yapan ilkeli gazetecileri kutluyoruz. 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.” dedi.
 

VEDAŞ
Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Van İl Müdürlüğü yetkilileri, gazetemizi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Ziyarete VEDAŞ Van İl Müdürü İsmail Özdemir, VEDAŞ Van İl Yatırım Mühendisi Baki Doğan, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Ercan Kısacık ve Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Çimen Koç katıldı. VEDAŞ Ekibi iyi niyet dileklerinde bulunarak gazeteciler gününü kutlarken, VEDAŞ İl Müdürlüğüne atanan İsmail Özdemir’e ise gazetemiz tarafından hayırlı olsun dilekleri iletildi.

 

VANGÖLÜ AKTİVİSTLERİ
Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel ve Dernek Başkan Yardımcısı Serkan Seyyahoğlu da, gazetemizi ziyaret etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Özel ve Seyyahoğlu, bir süre kent gündemine ilişkin gerçekleştirilen sohbetin ardından iyi temennilerde bulunarak gazetemizden ayrıldı. Haber: M.Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü’nü, kutladılar,
Haber Yazılımı