Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 10:53
 
154 Okula spor malzemesi desteği
İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen spor malzemeleri ve araç gereç dağıtım töreninde, okullara masa tenisi ve badminton malzemeleri, futbol, basketbol, voleybol, hentbol topları, antrenman yeleği gibi malzemelerin yer aldığı setler hediye edildi.
EĞİTİM Haberi
154 Okula spor  malzemesi desteği

Düzenlenen programa İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, ilçede bulunan kurum amirleri, öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı. İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, törende yaptığı konuşmasında, belediye olarak her alanda yeni çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "İpekyolu Belediyesi olarak eğitime ve spora verdiğimiz destekler devam ediyor. Bu desteklerden bir tanesi olan okulumuza spor malzemeleri dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu bir başlangıçtır. Eğitime desteklerimiz devam edecektir. Bizler öğrencilerimize sadece eğitim alanında değil, gerek spor alanında gerekse de sanatsal alanda bir şeyler vermek istiyoruz. Bunları yaparken öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan da uzaklaşmalarını sağlayacak çalışmalar yapmaktayız" ifadelerini kullandı.
İpekyolu Belediye Başkan Vekili Öztürk, son olarak, okul bahçelerine açık spor alanları, bazı okullarda mini kapalı spor alanları ve özellikle kırsaldaki okullardan başlamak üzere her okula bir tenis masası kazandırılacağını da sözlerine ekledi. 

TEOG DENEME SINAVI
Bu arada, geleceğin teminatı olan çocukların, çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlaması ve hayata eksiksiz hazırlanabilmesi için tüm imkânlarını seferber ettiğini açıklayan İpekyolu Belediyesi, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavının ikincisini geçekleştirdiğini duyurdu.
İpekyolu Belediyesinin ''Eğitime Destek'' projesi kapsamında, 12 Nisan Çarşamba günü 8. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavına, ilçe sınırları içinde bulunan 6 bin öğrencinin katıldığı açıklandı. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 154, Okula, spor, , malzemesi, desteği,
Haber Yazılımı