Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 09:28
 
'19 Mayıs' coşkuyla kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi 100. yılında Van'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
GÜNDEM Haberi
'19 Mayıs' coşkuyla kutlandı

Valilik önündeki Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakılarak başlanan etkinlikler kapsamında, genç erkekler ve bayanlar tenis müsabakaları, genç erkek-bayan puanlı atletizm yarışı, gençler satranç müsabakaları ve gençler bilek güreşi müsabakaları düzenlendi. Gençlik yürüyüşü, halk oyunları gösterisi, kompozisyon ve şiir yarışması gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği Van'da, stantlar kurularak farklı etkinlikler de gerçekleştirildi, günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı. Etkinlikler kapsamında, gençlik haftası nedeniyle yapılan yarışlarda dereceye giren sporcular ve şiir-kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

 

VALİ BİLMEZ'İN MESAJI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Vali Mehmet Emin Bilmez de mesaj yayımladı. Vali Bilmez, mesajında; “Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılına ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Bugün milli mücadelemizi başlatan ilk büyük adımının yıl dönümüdür. 19 Mayıs milletimizin tüm onur ve asaleti ile, Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde varoluş ve yükselişinin başlangıcıdır. 19 Mayıs Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır, aydınlıktır. Samsun’da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk Milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs tarihi, milletimiz için bir iftihar kaynağıdır. Geleceğimizin teminatı sevgili gençler! Uğrunda can veren binlerce Mehmet’in eşsiz mücadelesi ile kazanılan bu Vatan ve Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs ruhu ile bu emaneti geleceğe taşıyacağınıza inancım tamdır. Bizler bu yolda ülkemizin umudu ve gözbebeği olan siz gençlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Vanlı hemşehrilerimin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.”/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: '19, Mayıs', coşkuyla, kutlandı,
Haber Yazılımı