Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 09:04
 
19 Mayıs kutlamaları bugünden başlıyor
Van'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri bugünden itibaren başlıyor. Bugün, Gençlik Haftasının başlaması münasebetiyle ilk olarak çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gençlik konuşması ile etkinlikler start alacak.
GÜNDEM Haberi
19 Mayıs kutlamaları  bugünden başlıyor

Yarın, değişik spor branşlarında başarı elde eden 15 sporcu, Vali İbrahim Taşyapan'ı ziyaret edecek. 17 Mayıs günü ise İl Protokolü ile basın mensupları arasında futbol maçı organize edilecek. Maçın ardından spor kulüplerine malzeme dağıtımı gerçekleştirilecek.
Etkinlikler kapsamında genç erkekler 3x3 sreetboal müsabakaları, genç erkek – bayan atletizim yarışı, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Kurumlararası Gençler Basketbol müsabakaları, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Kurumlararası Yüzme Yarışları da organize edilecek.
19 Mayıs günü ise Gençlik Yürüyüşü yapılacak ve yürüyüşe katılanlar İskele Yaşar Kemal Parkı'ndaki kutlamalara katılacak. Burada kurulan stantlar gezildikten sonraçeşitli spor branşlarında gösteriler sunulacak. Halk oyunları gösterilerinin de yapılacağı kutlamalar çerçevesinde Gençlik Haftasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de burada verilecek.
Daha sonra saat 13.00'de alanda konser düzenlenecek ve saat 16.00'da kutlamalar sona erecek. 
 Haber: Mürsel ÖNER

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: 19, Mayıs, kutlamaları, , bugünden, başlıyor,
Haber Yazılımı