Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 15:54
 
2 yeni yol yapılıyor
İpekyolu Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı yol yapım hamlesini bu yıl da başlattığını ve iki önemli noktada çalışmalarını yoğunlaştırdığını bildirdi.
GÜNDEM Haberi
2 yeni yol yapılıyor

Bu kapsamda Vali Mithat Bey Mahallesi’nde lise çıkmaz sokağında bulunan, genişlikleri 7 ile 10 metre, uzunlukları ise 90 ile 160 metre olan 2 yeni yolun hizmete sunulacağı kaydedildi.
İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni yollarda yenileme ve alt zemin çalışmalarının yapımına başladı. Araç ve yaya kullanımına hazır hale getirilen söz konusu yolların, alt yapı işlemlerinin VASKİ ve ilgili kurumlarca yapılmasının ardından kilit taşı uygulanmasının da yine İpekyolu Belediye ekipleri tarafından yapılacağı ve vatandaşların kullanımına açılacağı belirtildi.
İpekyolu Belediyesi’nin bir diğer önemli yol çalışmasının ise merkeze 26 km uzaklıktaki Yalınağaç Mahallesi’nde tamamlandığı vurgulandı. Araçlar ve yayalar için sıkıntılı durumda olan mahalle yolunun alt yapı ve zemin iyileştirme çalışmalarının ardından 8.000 metrekarelik alana kilit taşı döşenerek vatandaşların hizmetine açıldı.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 2, yeni, yol, yapılıyor,
Haber Yazılımı