Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 16:52
 
'23 Nisan' coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Van’da da Tuşba İlçesi İskele Mahallesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkında coşku ve heyecanla kutlandı.
GÜNDEM Haberi
'23 Nisan' coşkuyla kutlandı

Sabah saatlerinde Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan bayram kutlamaları, öğle saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Parkında yoğun katılımla ve eğlenceli etkinliklerle sürdü.
Kutlama alanına gelen Vali Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri, çocuklar ve aileleri tarafından ilgiyle karşılanırken, buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Öğrenciler adına yapılan konuşmanın ardından, anaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.
Halk oyunları, tekvando ve jimnastik gösterileriyle süren kutlama etkinlikleri, il genelinde 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Vali Bilmez ve protokol üyelerince çeşitli hediyeler verilmesiyle devam etti.
Vali Bilmez ve protokol üyeleri, daha sonra alanda açılan stantları gezdikten sonra, geleneksel çocuk oyunlarını izleyerek Vanlı çocukların bayram coşkusuna ortak oldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliklerine, Vali Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra, Van Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Çavuşoğlu, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kurum amirleri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

 

Çaldıran’da 23 Nisan coşkusu 

Van’ın Çaldıran ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
Sabah saat 09.30’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve okunan istiklal Marşının ardından program Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nda devam etti. Programa Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar, 1 Hudut Tabur ve 6 Tugay Komutan Vekili Piyade Yarbay Sezgin Tosun, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Cumhuriyet Savcısı Ali Saban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Diki, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Yunus Emre Aksoy, kurum amirleri siyasi parti temsilcileri STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Yavuz Sultan Selim İlkokulunda devam eden program ise bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından okulların sergiledikleri çeşitli oyunlarla devam etti. Çocukların çeşitli şiirler okunması programa renk kattı. Burada bir konuşma yapan Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar, ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olmasının yanı sıra TBMM’nin açılışının 99. yıl dönümünü kutladığımız gündür. Ülkemizin dört bir yanına giren yabancı güçlere karşı milletimizin egemenliği ve bağımsızlığı için tarihte eşine az rastlanır bir direniş gösteren Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuna giden temelini atmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş yegane bayramdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygı, şükran ve minnetle anarken, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramını Kutluyorum” dedi. 
Program Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce 23 ortaokuldan toplam 300 öğrencinin katıldığı “Çaldıran’da gençlik hamlesi” adlı satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerle son buldu 

 

Çatak’ta 23 Nisan coşkusu 

Van’ın Çatak ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı. 
Kutlamalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş’ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk İlkokulu ve Yatılı Bölge Ortaokulunda devam etti. Kutlama törenine Kaymakam Hamza Türkmen, eşi Pınar Türkmen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, İlçe Tabur Komutanı Binbaşı Aslan Alkan, Cumhuriyet Savcısı İlker Çağatay Aydın, Savcı Hümeyra Yar, Hakim Hilal Merve Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Çatak YBO, M.Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Sevgi Anaokulunun YBO bahçesinde müştereken hazırlamış oldukları kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının başladı. YBO Sosyal Bilgiler öğretmeni Hakan Akıllıoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Öğrencilerin sahnelediği gösteriler ve okudukları şiirler izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Kutlama programı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hamza Türkmen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Savcısı Çağatay İlker Aydın, tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu. 

 

Gürpınar’da 23 Nisan çocuk bayramı coşkuyla kutlandı 
 Van’ın Gürpınar ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 99. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Gurpinar’da da coşkuyla kutlandı. 
Gürpınar Kent Meydanında yapılan törene İlçe kaymakamı Osman Doğramacı, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Emniyet Amiri Soner Kirtil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tunç, kurum amirleri, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam önemi belirten bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tunç, “Bugünü bize ve çocuklara armağan eden başta büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranlarımızı sunar, bir kez daha rahmetle anıyoruz. Tüm çocuklarımın bayramını kutluyorum” dedi. 
Konuşmanın ardından program çocukların oratoryo gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin gösterileri ile devam ettiren tören folklor gösterileri ile devam etti. Okullarda daha önce yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile süren kutlama töreni protokol, öğrenci ve vatandaşın birlikte halay çekmeleriyle son buldu. 

 

Erciş’te 23 Nisan çoşkusu 

Van'ın Erciş ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. 
Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek’in çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, havanın soğuk olması nedeniyle Şehitler Caddesi üzerinde bulunan 12 Dev Adam Kapalı Spor Salonunda devam etti. Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kamil Tumba, Erciş Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Karaman’ın tören alanında bulunan öğrenci ve vatandaşların bayramını kutlanmasıyla devam eden program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek’in günün anlam ve önemini belirten bir konuşması ile devam etti. Ardından, öğrenciler tarafından şiirler okunarak halk oyunları ve çeşitli gösteriler yapıldı. Şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesinden sonra program sona erdi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine, kamu kurum amirlerinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.  Prestij Haber / İHA 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: '23, Nisan', coşkuyla, kutlandı,
Haber Yazılımı