Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 09:32
 
'23 Nisan' mesajları
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çeşitli kutlama mesajları yayımlandı.
GÜNDEM Haberi
'23 Nisan' mesajları

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, 23 Nisan'ın, egemenliğin millete verildiği gün olduğunu dile getiren Kırekin, milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM), demokrasinin gelişmesi ve Türkiye'nin kalkınmasının en büyük güç kaynağı olduğunu belirtti.
23 Nisan'ın, dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olduğuna değinen Kırekin, “Ülkemizin gelişip yükselmesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesi, çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesine ve tarihimizin gurur dolu sayfalarından ilham alarak günümüzün ihtiyaçlarına göre donatılmasına bağlıdır. İnanıyor ve biliyoruz ki ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye'nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli görevler üstleneceklerdir. İlimizde ve ülkemizdeki yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; dünyanın tüm çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi. 

Kurukcu’nun 23 Nisan Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.
Mesajında, 23 Nisan tarihinin, ülke tarihimizde büyük bir dönüm noktası ve bağımsızlığın kazanıldığını gün olduğunu belirten Kurukcu, "Cumhuriyetin en önemli kuruluş felsefesi olan, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' ilkesi, ulusal egemenliğin ve devletin temel yapısını oluşturan demokratik bir ilkedir." dedi. Bu ilke ile herkese birey olma hakkı sağlanarak, sorumluluk yüklendiğini söyleyen Kurukcu; "Bugün ve yarın ülkemize, geleceğimiz olan yarının büyükleri çocuklarımıza karşı görevlerimizin ve sorumluluğumuzun olduğu unutulmamalıdır. Çocuklarımızın; kardeşlik ve özgürlük duygularıyla yaşayabilecekleri, özlemini duyduğumuz demokratik bir Türkiye dileğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

Kaymakam Öztürk'ten  23 Nisan mesajı 

Van'ın Başkale Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk yayınladığı mesajında, "Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesi ışığında, milli egemenliğimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 23 Nisan 1920, kader ve gönül birliği içerisindeki Necip Türk Milleti'nin istiklal ve istikbal mücadelesi için şaha kalktığı kutlu bir tarihtir. Her yıl dünya çocukları ile birlikte kutlamakta olduğumuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklarına değer veren ve onların her birinin vatanına, milletine ve insanlığa iyi birer insan olmasını kendisine gaye edinen toplumlar, geleceğe güvenle bakabilmişlerdir. Bu anlamda, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın hakikatle buluşarak, sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak, dünyaya en güzel gözlerle bakan, gelecek için bizlere umut veren, can veren çocuklarımız; yakın bir gelecekte önemli mevkilerde görev alacaklar, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle yad ediyor; çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyor ve hepsinin gözlerinden öpüyorum.”

Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: '23, Nisan', mesajları,
Haber Yazılımı