Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 09:13
 
3 bin aileye bakım seti hediye edilecek
Van Büyükşehir Belediyesinin ‘Hoş geldin bebek’ projesi kapsamında hastaneler ziyaret edilerek, ailelere bebek bakım seti hediye ediliyor.
SAĞLIK Haberi
3 bin aileye bakım seti hediye edilecek

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve ailelere katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında yeni bebekleri olan 3 bin aileye bakım seti ulaştırılacak. Projenin bu yılki ilk startının verildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesi yeni doğan servisindeki anneleri ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, annelere ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak, yanlarında getirdikleri içerisinde, bebek bezi, bebek şampuanı, bebek sabunu, ateş ölçer, zıbın takımı, bebek battaniyesi, biberon, ıslak mendil ve anne elbisesinin yer aldığı bebek bakım çantası hediye etti. 
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in de tebrik ve geçmiş olsun dileklerinin yazılı olduğu kutlama mesajını ailelere teslim eden Sağlık Dairesi ekipleri, hasta ve hasta yakınlarının takdirini topladı.
Bebek bakım setini ayrıca talep eden ailelerin ise yeni doğum raporu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesine müracaat edilmesi gerektiğini belirten ekipler, hastane ziyaretlerine periyodik olarak devam edeceklerini de kaydetti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 3, bin, aileye, bakım, seti, hediye, edilecek,
Haber Yazılımı