Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:43
 
300 cami ve kuran kursunda temizlik yapılacak
İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün talimatları ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, mobil temizlik aracı ile İpekyolu İlçe sınırları içerisinde bulunan 300 camii ve kuran kurslarını kapsamlı bir şekilde temizleyerek, dezenfekte etme çalışmalarına başladı.
GÜNDEM Haberi
300 cami ve kuran kursunda temizlik yapılacak

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, belediye görevlilerince camilerin halıları, halı yıkama makinesi ile yerinde ve kısa sürede yıkandığı belirtildi. Ayrıca lavaboların dezenfekte edilip kapı pencere ve  çevre temizliğinin de yapıldığı aktarıldı.
Konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre; ilçe sınırları içerisinde tespit edilen 300 Camii ve Kuran kursunda temizlik çalışması yapılacak. İpekyolu Belediyesi ekipleri tarafından, ilçe sınırları içerisinde hergün 3 camide temizlik çalışması yapıldığı kaydedildi. Temizliğe Esenler Kılıçlar Camii, Kavuncu Mahallesi Beşevler Camii, İbrahim Karslıoğlu Camii ve Bostaniçi Şafak Camiinden başlandığı belirtilirken,  Camii ve kuran kursu temizleme işlemlerinin yapılan program dahilinde devam edeceği vurgulandı.
İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, konu ile ilgili olarak; “Camii cemaatinin daha temiz, daha nezih bir ortamda ibadetlerini yapması için bu hizmetimizi başlattık. Belirli periyotlarla Mobil Temizlik ekiplerimiz ile ilçemizde bulunan tüm camilerimizi temizleyeceğiz” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 300, cami, ve, kuran, kursunda, temizlik, yapılacak,
Haber Yazılımı