Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:39
 
300 kilo balığa el konuldu
Van’ın Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimlerde kaçak avlanarak satışı gerçekleştirilen 300 kilo balığa el koydu.
GÜNDEM Haberi
300 kilo balığa el konuldu

Van Gölü’nde yaşayan Van balığının yavrulama dönemine girmesi nedeniyle 15 Nisan - 15 Temmuz tarihleri arasında av yasağı uygulanıyor. Yasağa rağmen kaçak avcılık yapılıyor ve avlanan balıklar sokaklarda satılıyor. Edremit Belediyesi Zabıta ekipleri de, kaçak avlanan 300 kilo balığa el koydu.
Konuya ilişkin Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, avlanma yasağının başladığı günden itibaren Van Gölü sahillerinde sıkı denetimlerin sürdüğü, Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de ilçe merkezinde kaçak balık satışı yapanlara göz açtırmadığı belirtildi. Rutin kontroller kapsamında yürüttükleri çalışmalarda kaçak olarak avlanan ve satışı gerçekleştirilen 300 kilo balık ele geçiren ekiplerin, gerekli tutanakları tutarak balıkları Edremit İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiği belirtildi.
Van balığının neslinin devamı için ellerinden gelen her türlü imkanı seferber ettiklerini ve bu bağlamda denetimlerini her alanda arttırdıklarını ifade eden Edremit Belediyesi Zabıta Müdürü Fatih Saraçgil, balığın satın alınmaması ve satış yapılan yerlerin kendilerine bildirilmesi konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulundu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 300, kilo, balığa, el, konuldu,
Haber Yazılımı