Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 16:50
 
300 yerleşim yerinin yolu yeniden ulaşıma açıldı
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, etkili kar yağışından dolayı yolu kapanan 300 yerleşim yerinin yolunun açıldığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
300 yerleşim yerinin yolu yeniden ulaşıma açıldı

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, 13 ilçede vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için karla mücadele çalışmalarını sürdürdü. Kar yağışının geceden bu yana belli aralıklarla devam etmesine rağmen gece saatlerinde yol açma çalışmalarına başlayan ekiplerin, zorlu coğrafya, tipi ve fırtınaya rağmen çalışmalarını sürdürdüğü ve yolu kapanan 579 mahalle yolundan 300’ünün ekiplerin yoğun çalışması sonucunda ulaşıma tekrardan açıldığı kaydedildi.
Ekiplerin, çalışmalarında zaman zaman yaşanan olumsuzluklara da müdahale ettiği bildirildi. 
İpekyolu İlçesine 17 kilometre mesafedeki Beşçatak Mahallesi'nde rahatsızlanan 65 yaşındaki kalp hastası Adil Nazlı'yı yolun kapanması nedeniyle hastaneye götüremeyen yakınları, yetkililerden yardım istedi. Bölgeye sevk edilen Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, bir saat süren çalışmanın ardından mahallenin yolunu ulaşıma açarak sağlık görevlilerinin mahalleye ulaşmasını sağladı. Nazlı, evde yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürüldü.
Ayrıca kar yağışı sonrası yollarda mahsur kalan vatandaşların da yardımına koşan Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Ortanca Mahallesinde hasta almaya giden bir ambulansı da iş makinelerinin yardımıyla saplandığı yerden kurtardığı kaydedildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 300, yerleşim, yerinin, yolu, yeniden, ulaşıma, açıldı,
Haber Yazılımı