Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 14:19
 
50 kilo 360 gram eroin ele geçirildi
Van İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, durumundan şüphelenilen bir aracı durdurarak, narkotik madde arama köpeği 'Kara'nın da desteği ile arama yaptı. Araçta 100 paket halinde, 50 kilo 360 gram eroin maddesinin ele geçirildiği belirtildi.
ASAYİŞ Haberi
50 kilo 360 gram eroin ele geçirildi

Konu ile ilgili olarak Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında; 11 Eylül 2019 günü Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimiz Edremit İlçesi Kurubaş Mahallesi’nde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 69 plaka sayılı minibüste; Narkotik Madde Arama Köpeği Kara ile birlikte yapılan detaylı aramada; aracın iç yan döşemelerine zulalanmış vaziyette 100 paket halinde toplam 50 Kilo 360 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak (M.S.) isimli şüpheli 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek' suçundan gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.” denildi.

Açıklama, şu vurgu ile tamamlandı; “Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir.”
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 50, kilo, 360, gram, eroin, ele, geçirildi,
Haber Yazılımı