Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 16:53
 
78 kadın girişimciye sertifika verildi
Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Van TSO), Garanti Bankası ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğinde başlatılan ‘Kadın Girişimci Yönetici Okulu’ programını başarıyla tamamlayan 78 kursiyere, düzenlenen program ile sertifikaları verildi.
GÜNDEM Haberi
78 kadın girişimciye sertifika verildi

Van Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen törene Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, Garanti Bankası Van Şube Müdürü Ruçen Giritlioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Yöneticisi Işıl Keskin ve kursiyerler katıldı.
Programı başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan 78 kadın girişimcinin sertifika töreninde ilk açılış konuşmasını yapan program eğitmenlerinden, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Yöneticisi Işıl Keskin şunları söyledi; “ Yaklaşık 3 hafta boyunca Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Garanti Bankası ve Van Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ve destekleri ile çok verimli, çok keyifli, bize göre katma değeri ve sonuçları itibari ile de çok yüksek bir eğitim programı tamamladık. Güzel yoğun bir katılım vardı, çok başarıyla, çok hevesle, çok isteyerek geldiniz. İşini kurmuş, işini yöneten veya kurma aşamasında olup bundan sonraki süreçlerde nasıl bir yol haritası çizersem sonuca ve başarıya ulaşabilirim düşüncesiyle katılan siz çok kıymetli kadın girişimcilerimiz ve kadın girişimci adaylarımızla beraber biz de çok memnunduk, katılımcılardan dolayı, sizlerden dolayı hem nicelik bakımından, hem nitelik bakımından, hem sayıca çok iyiydi, hem de çok hevesli, çok iyi soru soran, öğrenmeye çok açık bir gruptunuz. Ben hem kendi adıma hem de bugün aramızda olamayan diğer eğitmenler adına teşekkür ediyorum.”

 

“KADINLARIMIZIN İŞ HAYATLARINDA HER ZAMAN BAŞARILI OLACAKLARINA İNANIYORUZ”

Daha sonra konuşan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş ise kadınların toplumun her alanında yer almaları gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu; “Bizler kadınların ekonomi içinde olmasına inanan bir anlayışa sahibiz. Kadınlarımız her türlü arenada olmalı, kadınların elinin değdiği her alanın daha verimli ve sağlıklı olacağına inanıyoruz. Van ili ve ülke geneline baktığımızda nüfusumuzun, erkek ve kadın dağılımının yüzde 50-50 oranında olduğunu görmekteyiz ama iş hayatında maalesef biz bunu yaşamıyoruz. Kadınlarımız iş hayatlarında gerçekten çok kısıtlı imkanlara sahip. Kadınlarımızın iş hayatlarında her zaman başarılı olacaklarına inanıyoruz. Bu eğitime katkısı olan Garanti Bankası Şube Müdürü Sayın Ruçen Beye, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi eğitim alanında eğitim veren bütün emekçilere, öğretim görevlilerine, basın emekçilerine Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Konuşmaların ardından Kadın Girişimci ve Yönetici Okulu eğitim programına devam eden ve sertifika almaya hak kazanan 78 kadın girişimciye sertifika dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.
Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 78, kadın, girişimciye, sertifika, verildi,
Haber Yazılımı