Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 16:04
 
95 madalyanın 77'sini almayı başardılar
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2019 faaliyet programında yer alan ve Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda 2 gün süren, 4 kulüpten 157 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen "Tecrübesizler Yüzme Yarışmaları"na katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Takımının en minikleri, 4 farklı stilde 77 madalyanın sahibi oldular.
SPOR Haberi
95 madalyanın 77'sini almayı başardılar

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilimizde ilk defa bu yıl Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen ve neredeyse tamamının ilk yarışı olan Tecrübesizler Yüzme Yarışmalarına katılan minik yüzücüler, bu yarışmalar ile 2019 yılına da başarılı bir giriş yaptılar. 
4 kulüpten 157 sporcunun katıldığı Tecrübesizler Yüzme Yarışmalarına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Takımının minik sporcuları, ilk defa katıldıkları yarışlarda fırtınalar estirerek 5-12 yaş 50mt Kelebek, Sırt, Kurbağalama ve Serbest kategorilerinde dereceye girebilmek için rakipleri ile kıyasıya yarıştılar. Müsabakalar sonunda dağıtılan toplam 95 madalyadan 25 adeti birincilik, 19 adeti ikincilik, 17 adeti üçüncülük, 16 adeti dördüncülük olmak üzere toplamda 77 madalyanın sahibi olan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Takımı sporcuları kazanmış oldukları dereceler ile dikkat çektiler. 
Yarışmalar sonrası Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen ödül törenine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Müdürü Mustafa Iğdır, yüzücüler ve aileleri katıldı. 
Gerçekleştirilen ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Müdürü Mustafa Iğdır, “Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından ilimizde ilk defa bu yıl düzenlediğimiz ve çok iyi sonuçlar elde ettiğimiz Tecrübesizler Yüzme Yarışmalarına ilimizin 4 kulübünden toplamda 157 sporcumuz katılım sağladı. Sporcularımız için büyük önem teşkil eden yarışmayı sorunsuz bir şekilde tamamladık. 3 yıl gibi kısa bir zaman zarfında antrenörlerimizin yoğun ve düzenli antrenmanları neticesinde ilimiz yüzme sporunda gerek bakanlık yarışmalarında gerek federasyon yarışmalarında aldığımız dereceler ile büyük mesafeler kat etti. Çocuklarımızın yüzmeye ilgi göstermeleriyle birlikte, gösterilen bu ilginin sporcu ve kulüp sayılarımızın artışına, kulüp sayılarındaki artışın ise beraberinde ilimize başarıyı getirdiğini belirtmek isterim. Vanlı yüzücülerimizin başarılarının her geçen gün arttığını bu yarışmada kazandıkları 77 madalya ile bir kez daha ortaya koymuş olduk. Bu projedeki amacımızın yüzme sporunun Van’da daha çok teşvik edilmesi ve alt tabana yaygınlaştırılması kapsamında yapılan bu yarışmalarımızın sporcularımız ve bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Tecrübesizler Yüzme Yarışmalarına katılım sağlayarak ilk defa yarışan minik yüzücülerimizi, yarışlara girme cesareti göstermelerinden dolayı ayrıca tebrik eder, sporcularımıza ve hocalarımıza başarılar diliyoruz. Yüzme sporunun Van’da gelişmesinde katkılarını esirgemeyen ve bu organizasyonumuzun gerçekleşmesinde başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 95, madalyanın, 77'sini, almayı, başardılar,
Haber Yazılımı