Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:14
 
AK Parti, 16 Nisan'dan sonra ilk Danışma Meclisi Toplantısı'nı yaptı
AK Parti Van İl Başkanlığı, 16 Nisan referandumunun ardından ilk “Van İl Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısı”nı gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
AK Parti, 16 Nisan'dan sonra ilk  Danışma Meclisi Toplantısı'nı yaptı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının ilk bölümü basına açık gerçekleşti. Toplantıda ilk olarak divan heyeti belirlendi.
Daha sonra AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, konuşma yapmak için geldiği kürsüde, 16 Nisan’ın büyük bir zafer elde edildiğini söyledi.
Parlamenter sistemi eleştiren ve bu sistemde meclisin, sorunları çözen bir mekanizmaya sahip olmadığını kaydeden Milletvekili Kayatürk, “Artık bu sorun ortadan kalkacaktır. Bu sorunu yine meclis değil, halkın kendisi referandum yoluyla çözmüştür. Geçmiş yıllarda sistemin nasıl işlemediğini, Başbakan ve Cumhurbaşkanlarının arasındaki kavgaları hiçbirimiz unutmadık. Bu konuda başarılı çalışma yürüttükleri için arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra kısa bir konuşma yapan AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda da, 16 Nisan’dan sonraki ilk danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, referandum sürecinde yaptıkları çalışmaları anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
Türkiye’de bir dönüşüm ve değişim yaşandığını dile getiren Av. Soğanda, “Bu değişim sizlerin de içinde olduğu halk tarafından gerçekleştiriliyor. Bizler bunları gerçekleştirirken, şer güçleri ve onların işbirlikçileri de şerlerine devam ediyorlar. Son olarak referanduma saatler kalırken, Muradiye İlçe Başkanımız İbrahim Vanlı ve yanındakilere haince bir saldırı gerçekleştirdiler. Bu saldırıda ilçe başkanımızın amcasının oğlu, göz bebeğimiz Adnan Vanlı kardeşimiz şehit oldu. Bizler, 16 Nisan öncesinde tüm ilçelerimizde çalışmalar yaptık, kapı kapı dolaştık. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'nin de kısa bir konuşma yaptığı Van İl Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısı, daha sonra basına kapalı olarak sürdü.
Danışma Meclisi Toplantısına AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti ilçe başkanları ile partililer katıldı. /

Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti,, 16, Nisan'dan, sonra, ilk, , Danışma, Meclisi, Toplantısı'nı, yaptı,
Haber Yazılımı