Haber Detayı
23 Ağustos 2020 - Pazar 18:43
 
AK Parti, Gevaş İlçe Kongresini yaptı
AK Parti Van’ın Gevaş İlçesi’nde 7. Olağan Genel Kurulu’nu, pandemi kuralları çerçevesinde ve yoğun katılımla gerçekleştirdi. Yapılan oylamada İlçe Başkanı Tahsin Değirmencioğlu ile devam kararı alındı.
SİYASET Haberi
AK Parti, Gevaş İlçe Kongresini yaptı

Gevaş YİBO Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, AK Partili belediye başkanları, 12 ilçe başkanı, Kadın, Gençlik kolları başkanları ile çok sayıda davetli katıldı. Pandemi tedbirleri kapsamında delegeler ve davetliler salona maske, dezenfekte ile ateş ölçer kontrolleri yapılarak alındı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongreye divan başkanlığını genel merkez Van İl Koordinatörü Alaattin Parlak yaptı. Ardından İlçe Başkanı Tahsin Değirmencioğlu, günün anlam ve önemini belirten  bir konuşma gerçekleştirdi. 

 

Kongrede İlçe Belediye Başkanı Murat Sezer, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve Osman Nuri Gülaçar, birer konuşma yaparak partilerinin genel politikaları ve çalışmaları hakkında delegeleri bilgilendirdiler. 

 

Konuşmaların ardından faaliyet ve gelir-gider raporları okunarak oylandı. Ardından yapılan seçimde mevcut İlçe Başkanı Tahsin Değirmencioğlu, delegelerin oyunu alarak İlçe başkanlığına yeniden seçildi.

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti,, Gevaş, İlçe, Kongresini, yaptı, ,
Haber Yazılımı