Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 13:47
 
AK Parti, İl Yönetim Kurulu Toplantısı'nı yaptı
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu başkanlığında düzenlenen haftalık İl Yönetim Kurulu Toplantısına Mileltvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahad Arvas da katıldı.
GÜNDEM Haberi
AK Parti, İl Yönetim Kurulu Toplantısı'nı yaptı

AK Parti binasında yapılan yönetim kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu; “Cumhurbaşkanımız ve kurucu Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu 'Gönül seferberliği' kapsamında hareket ederek, Van'da AK Parti belediyeciliği ile tarih yazmak istiyoruz" diye konuştu.
"Bu memleketin yegane sahibi AK Kadrolardır" ifadelerini kullanan Başkan Türkmenoğlu; “Bugün büyük bir gururla 19 yıldan bu yana iktidarımız, devasa hizmetlerle dünyada tarih yazdı. Bizler bu hizmetler ışığında yürüyerek, kentimize daha büyük projelerin gelmesini sağlayacağız. Tecrübeli teşkilatlarımızla beraber, kentimizin  hasret kaldığı AK Belediyecilik hizmetlerini 2023'ün ilk virajında getirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR"

İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, toplantıda; “Teşkilatlar başarıya giden yolda öncü rol oynar. Bizler el ele gönül gönüle vererek, Cumhurbaşkanımızın davasına omuz vermeliyiz. Bu dava tüm dünya mazlumlarının davasıdır. Bu davaya inanmak başarmanın yarısıdır. Karşılıksız olarak emek verdiğimiz bu yol yarınlarımızın kurtuluş reçetesidir. Bizler siyasete ideolojik olarak bakmıyoruz. Tam anlamıyla  hizmet partisiyiz. Memleket olarak ideolojik davranan HDP zihniyetinden kurtularak, yeni ve akılcı hizmetlere AK Belediyecilik ile öncülük etmeliyiz. Bu arada 2002'den bu yana yaptığımız hizmetlere gölge düşürecek dedikoduları da ayrıca bertaraf etmeli, Van için, Türkiye için kenetlenerek bir bütün olmalıyız. Vanımızı, Gazi Mecliste temsil eden seçilmiş 3 Milletvekillerimizle beraber, AK hizmetler için çalışıyoruz. Allah ülkemizin istikbaline zarar vermek isteyenlere fırsat vermesin. Rabbim bizleri iç ve dış güçlerin şerlerinden korusun" dedi.

 

MİLLETVEKİLİ ARVAS: “SEFER BİZDEN ZAFER ALLAH'TAN” 

T.B.M.M'nin ara vermesiyle Van teşkilatlarıyla sahada aktif çalışmalar yapan Van Milletvekili Abdullehad Arvas, yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantısında konuşarak; "Bizler kadim şehrimiz için elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Sefer bizden zafer Allah'tandır. Bizleri hür iradeleriyle seçen hemşehrilerimizin teveccühlerine mazhar olduk. Şeffaf ve ilkeli siyaset yaparak, hizmet ediyoruz. Teşkilatlarımızla beraber köy köy, kasaba kasaba, mahalle mahalle dolaşarak 19 yıllık iktidarımızın getirdiği hizmetlerin sunumlarını iyi yapmalıyız" ifadelerini kullanarak gayretli, çalışmalarından dolayı İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve teşkilatlara teşekkür etti.
Ardından konuşan Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, “Bizler AK Parti teşkilatları olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de daha güçlü olmalıyız” diyerek; “Cumhuriyet tarihinde ilklere imza atan bir partiyiz. IMF'nin kontrolünde olan bir ülkeyi sırtlayarak devasa hizmetlerle bugünlere getiren halkın kahramanı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Van'ın göbeğinde yıkık dökük hizmet veren hastaneleri geride bırakarak, beş yıldızlı otel konforunda hastane yapılan  günleri gördük. Çok şükür hem ülke olarak hem de Van olarak vatandaşlarımıza yakışan hizmetler dünyaya örnek oldu.” ifadelerini kullandı.
Gülaçar'ın, vefat eden Kıbrıs gazisi ve Belediye eski meclis üyesi Reşat Aktuğ başta olmak üzere geçmişte AK Partiye hizmet eden, şu an hayatta olmayanlar için okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra toplantı sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti,, İl, Yönetim, Kurulu, Toplantısı'nı, yaptı,
Haber Yazılımı