Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 17:52
 
AK Parti Van 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi yapıldı
AK Parti Van 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi, önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede, Kadın Kolları Başkanı Havva Duran yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
GÜNDEM Haberi
AK Parti Van 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Edremit yolu üzerinde bulunan MEB Hizmetiçi Eğitim merkezinde düzenlenen AK Parti Van Kadın Kolları 6. Olağan Kongresine, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Yürütme Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Çatak Belediye Başkanı Abdurahman  Şeylan, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan ve çok sayıda partili katıldı.
Kongrede konuşan Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, “Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhterem eşleri başta olmak üzere, şehit annelerimize, Diyarbakır annelerimize, gönül coğrafyamızın kadınlarına, Somali’de, Sudan’da, Çad’da, Arakan'da, Doğu Türkistan’da açlıkla mücadele eden, şefkat ve merhametiyle çocuklarını hayatta tutmaya çalışan çaresiz kadınlarımıza, Filistin’de, Suriye’de ve diğer mazlum ülkelerde bombalar altında çocuklarını koruyan, kollayan merhametin, şefkatin timsali bütün kadınlara Van’dan selam olsun. Her can aziz, her hayat mübarektir ve saygıya değerdir. Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Bizler bir medeniyetin ihyasına gönül vermiş AK Partili kadınlarız. Biz AK Kadınlar olarak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için ailenin kutsiyetini koruyarak, gelenek ve göreneklerimize bağlı, kendi medeniyetimizden ilham alan bir bakışla evlatlarımızın hukukun üstünlüğüne sahip bir devlette yaşaması için mücadele veriyoruz, evlatlarımızın isimlerinin Fatma, Ahmet, Mehmet olarak kalması için çabalıyoruz. Bizler bu kutlu mücadeleyi sürdürürken, bazı kesimler ise tam tersi bir siyasetle tarihe, milli kültüre aykırı ideolojilerle evlatlarımızın geleceğini karartmak peşindeler.” ifadelerini kullandı.
Kadın Kolları Kongresinde konuşan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu da; “AK Kadınlarımızın samimi mücadelesi takdire şayandır. Hanım kardeşlerimiz saha çalışmalarında bizim öncü kuvvetimizdir. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi kaleyi içten feth edecek gücümüz sizlersiniz. Bizler siyaset alanında AK Kadınlarımızın önünü açmak istiyoruz. Her zorlu şartlarda azim ve çalışmalarıyla başarılarımızın mimarları kadın kollarımızı tebrik ediyorum. 2023 hedeflerimiz, 2053 ve 2071 hayallerimiz var. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için AK Partiye  gönül sevdalısı kardeşlerimize ihtiyacımız vardır. Partimizin sosyal politikaları sayesinde en fazla destek, hane halkları ve kadınlarımıza aktarıldı. Allah nasip ederse eğitim projelerimiz sayesinde tüketen değil, üreten kadınlar olacak. Çok meşakkatli bir görev üstlenmişiz. Yol haritamızı belirledikten sonra bu kutlu davada başarılarımızla kendimizi anlatacağız. İnşallah Ak Belediyeciliğin, Ak Kadınların, Ak Gençliğin Ak kadroların başarılarından daha çok bahsedeceğiz. AK davamıza gönül vermiş, emek harcamış, başarılarımıza ortak olan tüm kardeşlerime sonsuz teşekkür eder, 6. Olağan Kadın Kolları Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Daha sonra, “Van’ın yiğit kadınları” diyerek konuşmasına başlayan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ise; “Davamızın mimarları, partimizin kongreleri bizim için bayramdır. Partimizin iktidarı döneminde AK Kadınlarla büyüdük. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda hep birlikte yürüyoruz. Biz kadınlar her zaman davamız için elimizi her zaman taşın altına koyduk. Fetö ile mücadelede AK Parti en fazla kadınlardan destek gördü. İçerde ve dışarıda olağanüstü mücadeleler veriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu günlere geldik. Tek amaçları Cumhurbaşkanımızın ülkemizin başından gitmesini isteyen muhalefet ve yavru muhalefetle baş etmeye çalışıyoruz. Bu kutlu mücadelemizi aziz milletimizden aldığımız güç ile sürdürmeye çalışıyoruz. Partimizin kurulduğu günden bu yana halka hizmet hakka hizmet düsturu ile hareket ettik. Başörtümüze dil uzatan muhalefet temsilcileri tarihin karanlık sayfalarında kendilerini bulacaklardır. Şebi Aruz törenlerinde Allah uludur nidalarını İstanbul’da canlandırmaya çalışan başkanları da gördük. Cumhurbaşkanımızın Ayasofya’daki kıldığı Cuma namazını dahi hazmedemediler.Toplumu değerlerinden uzaklaştırmaya çalışan bir zihniyetle kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. Kendilerine oy vermeyen öğretmene dil uzatanlar yerli ve milli olan her şeye karşı çıkanları halkımız af etmeyecektir” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen kongre sonucunda Havva Duran yeniden AK Parti Van Kadın Kolları Başkanı seçildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, Van, 6., Olağan, Kadın, Kolları, Kongresi, yapıldı,
Haber Yazılımı