Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 12:09
 
“Akademik Sivil Toplum Çalıştayı” düzenlendi
Van’da, sivil toplum kuruluşlarının ihtiyacı olan projelere ilişkin olarak “Akademik Sivil Toplum Çalıştayı” adı altında iki gün süren bir program düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
“Akademik Sivil Toplum Çalıştayı” düzenlendi

Van Akademisyenler Derneği tarafından yürütülen ve Sivil Toplum Sektörü - Yerel STK’lar Hibe Programı tarafından desteklenen “Akademisyenler ile STK’ların Buluşması" projesinin 1. aşaması 1-12 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.
Projenin devamı olarak 22-23 Haziran günü de Urartu Otel’de Bitlis, Muş, Van ve Hakkâri illerinden gelen akademisyenler ve STK temsilcilerinden oluşan 50 kişinin katılımıyla “Akademi-Sivil Toplum Çalıştayı” gerçekleştirildi.  
Çalıştayda, akademisyenler ve STK temsilcileri arasında, bölgenin kalkınma sürecinde akademi-sivil toplum işbirliğinin nasıl olması gerektiği konuları ele alındı. 
Ayıca bölgede akademi ve STK işbirliğinin teşvik edilmesi, bölgedeki sosyal ve ekonomik sorunlara akademi-sivil toplum işbirliği çerçevesinde çözüm geliştirmeleri tartışıldı. 
Proje dahilinde, sivil toplum çalışanlarına ve akademisyenlere yönelik olarak 13-18 Temmuz tarihlerinde ise, kapasite geliştirme eğitimi uygulanacağı, daha sonra da 5 ay boyunca mentörlük desteği verileceği öğrenildi.  
Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Akademik, Sivil, Toplum, Çalıştayı”, düzenlendi,
Haber Yazılımı