Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 09:47
 
Anneler Gününde piknik ve gezi
Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Van yemeklerinin tanıtılmasında önemli katkıları olan Van Yemekleri Grubu Üyeleri için anneler gününde piknik ve gezi düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Anneler Gününde piknik ve gezi

Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, sosyal medya üzerinde kurdukları Van Yemekleri Grubu ile sayıları 10.000’i geçen grup üyelerinin, 2 Nisan Van’ın Kurtuluşu günü de Van Yemeklerinin tanıtılması için ülke genelinde düzenledikleri “Van Yemekleri Buluşması” etkinliği ve geçtiğimiz günlerde İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenledikleri “Hıdırellez Şenliği” ile Van kültürünün tanıtılmasına önemli katkıları olan gönüllü grubun hem ödüllendirilmesi hem de teşvik edilesi amacıyla Anneler Gününde böyle bir gezi  planladıklarını belirtti.  
Van Yemekleri Grubunun Van Temsilcisi Nuran Demirhan ise, amaçlarının; unutulmuş Van yemeklerinin tanıtılması ve geçmiş nesillerden gelecek nesillere Van yemeklerinin tariflerinin aktarılması, aynı zamanda Van Yemekleri Grubu aracılığı ile kurdukları dostluk ile Vanlılık ruhunun canlandırılmasını amaçladıklarını belirterek, kendilerini oldukça mutlu eden gezi için de teşekkür etti.
Van Gölü sahilinde yaptıkları kahvaltı ile gezilerine başlayan grup, kahvaltı sonrası Van Türküleri söyleyerek halaylar çekti. Daha sonra Akdamar Adasına geçen grup öğlen yemeğinden sonra semaver çayı eşliğinde bol bol sohbet etti. Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Selçuklu yapımı İzzettin Şir Cami ve Halime Hatun Kümbeti ziyaretiyle gezi son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Anneler, Gününde, piknik, ve, gezi,
Haber Yazılımı