Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 14:11
 
Aslan, genç yetenek Kava'yı evinde ziyaret etti
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, daha önce Kültür Sokak’ta karşılaştığı ve okuduğu Kürtçe uzun havasından etkilendiği “Dengbej Kava İnal"ın Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan evine misafir oldu.
GÜNDEM Haberi
Aslan, genç yetenek Kava'yı evinde ziyaret etti

Kava İnal ve ailesi ile yakından ilgilenen Kaymakam ve Başkan Vekili Aslan, maddi yetersizlik sebebiyle okula gidemeyen Kava’ya eğitim desteğinin verilmesi ve  aileye gerekli sosyal yardımların arttırılması hususunda yetkililere gerekli talimatları verdi.
Küçük Dengbej Kava’dan bir klam da dinleyen Başkan Vekili Aslan, konuşmasında şunları kaydetti, “Kava çok yetenekli bir çocuk. Onunla Kültür Sokak’ta esnaflarımızı ziyaret ederken tanıştım. Güzel bir sesi olduğunu fark edince bir şarkı söylemesini istedim. Etkileyici bir sesi olduğunu görünce, arkadaşlarıma ileride ziyaret etmek istediğimi söyledim. Sağolsun arkadaşlar evini bulup beni haberdar ettiler. Ben de Kava’yı evinde ziyaret ettim. Bundan sonraki süreçte hem eğitimine destek olacağız hem de müzik alanındaki yeteneğine yardımcı olacağız. Belediye olarak yapacağımız kültürel etkinliklerde de kendisine yer vermeyi planlıyoruz.”  dedi. 

 

BAŞARILI ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ

 

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, mahalle ziyaretlerinde dar gelirli aileleri ziyaret etmeyi sürdürdü.
Ziyaretlerde özellikle gelir seviyesi düşük fakat okul başarısı yüksek öğrencilere maddi desteklerin sağlanması yönünde ilgili müdürlüklere gerekli talimatları veren Aslan, bu bağlamda Bostaniçi Mahalle’sinde ikamet eden Nurcan Y. İle ailesini ziyaret etti.
Hane bireyleri ile yakından ilgilenen Aslan, Nurcan’ın eğitim ve öğretim hayatında her zaman destekçileri olacağını belirterek, “Eğitimi her şeyin üstünde tutuyoruz. Nurcan kızımız derslerinde çok başarılı bir öğrenci, bizler de bu başarısına istinaden kendisini ve ailesini ziyaret ettik. Bundan sonraki eğitim ve öğretim dönemlerinde de İpekyolu Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak her zaman destekçisi olunacağının sözünü verdik. Yalnız kendisi de bizlere bir söz verdi, inşallah Nurcan eğitimine devam ederek, doktor olacak. Bizlere, vatanına, milletine faydalı bir birey olarak yaşamını sürdürecek.” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Aslan,, genç, yetenek, Kava'yı, evinde, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı