Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:57
 
Avcı, Edremit’te incelemelerde bulundu
Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Edremit ilçesinde bulunan Sahil Parkı, Kocaleli Parkı, Edremit Yeni TOKİ’de bulunan Kent Ormanı ve ilçe merkezinde bulunan marinayı ziyaret ederek, Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı deniz otobüslerinde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Avcı, Edremit’te incelemelerde bulundu

Van Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Eşbaşkan Mustafa Avcı, havaların ısınmasıyla birlikte hem Van halkının hem de kente gelen yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği parklarda ve marinada bulunan deniz otobüslerinde inceleme yaparak, yetkililerden bilgi aldı. Avcı'ya Genel Sekreter Vekili Engin Akın, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya ve ilgili birimlere bağlı yetkililer eşlik etti. 
Edremit ilçe merkezinde bulunan marinayı ziyaret eden Eşbaşkan Avcı, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı Kara ve Deniz Ulaşımı Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren deniz otobüsleri ve tur gemilerinde inceleme yaparak, bilgi aldı. 
Kara ve Deniz Ulaşım Şube Müdürü Muhammet Ali Aykaç, Eşbaşkan Avcı’ya deniz otobüsleri hakkında bilgi verdi. Aykaç, ikisi aktif 4 adet 70 kişilik deniz otobüsüyle hafta sonları ve hafta içi bir gün hizmet verildiğini söyledi. Ayrıca bünyelerinde iki adet geminin olduğunu belirten Aykaç, gemilerden birinin atıl durumda olduğunu, diğerinin ise kayyum döneminde 650 bin liraya ihale yapılarak, protokol gemisine çevrildiğini ifade etti. Eşbaşkan Avcı ve beraberindekiler, protokol gemisine çevrilen gemiyi gezerek, gemiye dair detaylı bilgi aldı. Avcı, geminin protokol gemisine çevrilmesini eleştirerek, "Halkın öz kaynaklarının bu şekilde keyfi harcanması kabul edilebilir bir şey değil." ifadelerini kullandı.
Marina ziyareti ardından Edremit Yeni TOKİ’de bulunan Kent Ormanı’na dönüştürülen eski çöplük alanında da inceleme yapıldı.  
Ardından sırasıyla Sahil Park ve Kocaeli Parkı’nı ziyaret eden Avcı, çalışanlarla sohbet ederek bayramlarını kutladı. Parklara dair bilgi alan Avcı, Van merkez ve ilçelerinde bulunan tüm parkların en iyi şekilde halka sunulacağını söyledi.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Avcı,, Edremit’te, incelemelerde, bulundu,
Haber Yazılımı