Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 09:31
 
Bağ bahçe şenlenecek
Van’da havaların ısınmasıyla birlikte, sebze ekimi de başladı. Çok sayıda esnaf bu nedenle, batı illerinden getirttikleri fide ve tohumları şu sıralar satışa sunuyor. Esnaflar, vatandaşlardan gelen ilgiden ve satışlardan memnun.
YAŞAM Haberi
Bağ bahçe şenlenecek

Kırsal alanda ve bahçelerde sebze ekiminin başlamasıyla birlikte Vanlı esnaflar da zaman yitirmeden batı illerinden sebze fideleri ve tohumları getirtti. 
Tohum ve fideler daha çok kırsal alandan gelen vatandaşların satış yaptıkları yerlerde satışa sunuluyor.  
Yaklaşık iki ay boyunca bu satışlar devam edecek.  

 

ESNAF İLGİDEN MEMNUN
Vatandaşlar satışların yapıldığı yerlerde kalabalık oluşturuyor ve çok sayıda sebze fide ve tohumu satın alıyor. Satış yapan esnaflardan Erol Kurt, ilgiden ve satışlardan memnun olduğunu belirterek şunları söyledi: “Memleketimizde kış ayları çok uzun sürüyor. Bizler yılın belli aylarında çeşitli ürünler satarak geçimimizi sağlıyoruz. Bahar aylarının başladığı bu günlerde ise sezonu olmasından dolayı, her yıl bu dönemlerde sebze ve meyve fidanlarının satışını gerçekleştiriyoruz. Bahçe sahibi vatandaşların bunlara yoğun ilgisi var, biz de fidan satış yapıp nafakamızı kazanıyoruz ve yüzümüz gülüyor. Daha sezon yeni başlamasına rağmen halkın ilgisi çok iyi, satışlarımızdan memnunuz.”

 

FİYATLAR UYGUN
Fiyatların herkesin alabileceği ucuzlukta olduğunu söyleyen Kurt, fideleri nasıl temin ettiklerini de şöyle anlattı: “Sattığımız ürünleri Antalya, Mersin, Siirt, Bursa ve Adana’dan getiren aracılar yoluyla temin ediyoruz. Fidan çeşitlerimiz tane ve deste olmak üzere iki şekilde satılıyor, bunlar aynı tür ama iki farklı şekilde yani deste ve tane işi olarak satılıyor. Sattığımız ürünler, salatalık, domates (asma ve yer), biber çeşitleri, patlıcan, roka, marul başta olmak üzere her çeşit yaş fide satışı yapıyoruz. Fiyatları ise tane olarak 50 kuruş ila 75 kuruş arasında değişiyor. Destesini ise 1,50 TL’den satıyoruz.” 

Özel Haber:Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: Bağ, bahçe, şenlenecek,
Haber Yazılımı