Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 14:22
 
Bakanlıktan Tuşba Belediyesine 500 adet çöp konteyneri
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Tuşba Belediyesi’ne hibe ettiği 500 adet çöp konteynerinin ilk grubu olan 122 adeti Tuşba Belediyesi tarafından teslim alındı.
GÜNDEM Haberi
Bakanlıktan Tuşba Belediyesine 500 adet çöp konteyneri

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yaptığı ziyaretin ardından belediyeye hibe olarak verilen 500 adet çöp konteynerinin ilk grubu Tuşba Belediyesine teslim edildi. Gerek Sahil Yolu Projesi’nin asfaltlama, yürüyüş ve bisiklet yolu, İstasyon Mahallesi Semt Çarşısı, Ağartı Halk Plajı Projesi, 24 Adet Semt Sahası Projesi, Hizmet Binası İnşaatı, İskele Sahil Yolu 2. Etabı’nın tamamlanması için bakanlıklara sundukları projelere gerekse; bakanlıklar nezdinde yürüttüğü görüşmeler sonucu ciddi destekler aldığını dile getiren Başkan Akman, “Bugüne kadar merkezi 4 mahallemiz olan Akköprü, İstasyon, İskele ve Abdurrahman Gazi Mahalleleri’nde evsel atıklar; poşetleme sistemi ile toplanarak Katı Atık Depolama Tesisi’ne götürülmektedir. Poşetleme sistemi uygulanan mahallelerimizde çöp konteyneri bırakılmamaktadır. Dolayısıyla her gün 21:00-22:00 saatlerinde bırakılan çöp poşetleri gece ekiplerimiz tarafından alınmaktadır. Böylece, poşetleme sistemi ile görüntü kirliliği ve kötü kokular önlenmiş oluyor” dedi.
Poşetleme sistemi uygulanan 4 mahallenin dışında kalan diğer 63 mahalleye ise 2014 yılından bu yana 5 bin civarında çöp konteyneri dağıtıldığını anlatan Başkan Akman, “Ancak; önceki yıllarda dağıtılan çöp konteynerlerinin kullanım ömürleri tamamlandığından ötürü durmadan yeni konteyner ihtiyacı doğmaktadır. Bunun için, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a yaptığımız ziyarette; bu ihtiyacımızı dile getirmiştik. Sayın Bakanımız’ın talimatları ile Tuşba Belediyemiz’e hibe edilen 500 adet çöp konteynerinin ilk grubu olan 122 adeti bize ulaştı. Bakanlık tarafından gönderilen çöp konteynerlerinin bize ulaşmasıyla; halktan gelen talepler doğrultusunda şehir temizliği konusunda üst seviyede olan hizmetleri daha da bir üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Amacımız; temiz olan ilçemizin tertemiz olmasıdır. Bunun için, talepler doğrultusunda dağıtımımızı yapacağız” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bakanlıktan, Tuşba, Belediyesine, 500, adet, çöp, konteyneri,
Haber Yazılımı