Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 15:55
 
Başhekim Parlak, istifa dilekçesini Müdür Sünnetçioğlu'na sundu
(SBÜ) Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa eden Doç. Dr. Mehmet Parlak, istifa dilekçesini Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu'na sundu.
SAĞLIK Haberi
Başhekim Parlak, istifa dilekçesini Müdür Sünnetçioğlu'na sundu

Akademik kariyerini devam ettirebilmek için başhekimlik görevinden ayrıldığı belirtilen Parlak, istifa dilekçesini, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’na sundu. Parlak’ın istifasını kabul eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Parlak’ın yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine plaket ve teşekkür belgesi verdi.

İl Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu, Parlak'ın istifası sonrası yaptığı açıklamada, Parlak’ın YYÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda akademik kariyerine devam etmek için SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevinden kendi isteği üzerine istifa ettiğini söyledi. Sünnetçioğlu, “Doç. Dr. Mehmet Parlak, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekimlik görevi süresince bugüne kadar sağlık alanında önemli hizmetlerde bulunarak birçok başarıya imza attı. Parlak’a, yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, bundan sonraki mesleki  hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Doç. Dr. Mehmet Parlak, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’na şükranlarını belirterek, "Göreve geldiğim ilk günden beri sağlık alanında 'Neler yapabiliriz' diye, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına Sağlık Müdürümüz ile çalışmalarımız oldu. Hastanemize yeni poliklinikler ve hekimler kazandırmak adına Sağlık Bakanlığımızla istişare içinde olduk. Akademik kariyerime devam etme düşüncesi ile, severek yaptığım SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevimden istifa ediyorum. Görev yaptığım zaman diliminde bana destek olan tüm Van halkına, idarecilere ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başhekim, Parlak,, istifa, dilekçesini, Müdür, Sünnetçioğlu'na, sundu,
Haber Yazılımı