Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 14:47
 
Başkale, yeni isale hattına kavuştu
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), Başkale İlçe merkezine su sağlayan isale hattını yeniliyor. Başkale İlçesinin İspiriz Dağlarından çıkan kaynak suyundan gelen içme suyu hattının, ekiplerin zorlu mücadelesi ile değiştirildiği kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
Başkale, yeni isale hattına kavuştu

VASKİ tarafından yapılan açıklamada, kurumun öz imkanları ile ihaleye çıkılmadan başlatılan çalışmada 3 bin 500 metrelik su hattının güzergahının değiştirildiği, kurumun bu çalışma ile büyük tasarruf elde ettiği belirtildi.
Daha önce yapılan isale hattının dağlık arazilerden geçmesi nedeniyle arızalara müdahalenin neredeyse imkansız hale geldiği ve personelin can güvenliği açısından da risk teşkil ettiği göz önüne alınarak yeni hattın yol seviyesine indirildiği ve tamamen yenilendiği, çalışmalara Çatak ilçesi ekiplerinin de destek verdiği vurgulandı.
Bu amaçla başlanan çalışmalarda Başkale merkezine su sağlayan hattan dolayı meydana gelen arızaların önüne geçilerek hattın güvence altına alındığı, bu şekilde de ilçenin yıllardır süren su sorununun bu çalışma ile giderildiği ifade edildi.
Çalışmaların yapıldığı alana giden VASKİ İşletmeler Dairesi Başkanı Yunus Durak, Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç ve Başkale Şube Şefi Yeşim Bilicier yapılan zorlu çalışmayı yerinde inceledi. Ekiplere zaman zaman malzeme taşımasında yardımcı olan heyet, çalışanlara çay ikram edip birlikte yemek yedi. Ekiplere göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkür edildi. Mola sırasında bir araya gelen ekip birlikte fotoğraf çektirdi.
Ekiplerin zorlu arazi şartlarında yürüttüğü çalışmanın birkaç gün içinde bitirilerek ilçeye yeni hattan su verilmesinin hedeflendiği bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başkale,, yeni, isale, hattına, kavuştu,
Haber Yazılımı