Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:23
 
Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı yapıldı
Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı yapıldı

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salununda gerçekleşen toplantı İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu başkanlığında yapıldı.
Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, toplantı önçesi yaptığı konuşma da; "Ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerinin önlemesine yönelik Sağlık Bakanlığımız tarafından konu ile ilgili çeşitli programlar yürütülmektedir. Bu çalışmalar sonucunda Türkiye'de bebek ölüm hızları son 10 yılda hızla düşerek 2017 yılında binde 9,1’e inmiştir. Van İl Sağlık Müdürlüğü olarak Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız ile yörtülen çalışmalar doğrultusunda, bebek ölümlerini bu seviyeden daha aşağıya düşürebilmek için bebek ölümlerine neden olduğu bilinen faktörlere yönelik programları sürdürmek ve ölüme neden olan durumları tespit ederek çözümüne yönelik yeni programları hayata geçirmek önem arz etmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda ilimizde 2018 yılına ait bebek ölümlerinin analizlerini paylaşmak ve yerel düzeyde bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik yeni çalışmaları belirlemek amacıyla, İlimizde Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantının ilimiz için faydalı olacağına inanıyorum" dedi.
Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısına Sağlık Hizmetleri Başkanı Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Tapan Soğanda, Van İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Başkan Yardımcıları, ilgili Birim Sorumluları, İlçe Sağlık Müdürleri ve YYÜ. Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı.
Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Tabibi Uzm. Dr. Tuba Duygu Coşkun'un 2018 yılı bebek ölümleri ile ilgili sunumundan sonra İl Sağlık Yöneticileri tarafından değerlendirmeler yapıldı. Toplantı, bebek ölümlerini önlemeye yönelik alınacak önlemlerin konuşulmasının ardından sona erdi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bebek, Ölümleri, İl, Değerlendirme, Kurul, Toplantısı, yapıldı,
Haber Yazılımı