Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 09:49
 
Belediye hizmetlerine internet üzerinden ulaşılabilinecek
Van Büyükşehir Belediyesi, interaktif belediyecilik dönemini başlattığını duyurdu. E-belediye ile Büyükşehir Belediyenin sunduğu tüm hizmetlere internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde erişebileceği kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
Belediye hizmetlerine internet üzerinden ulaşılabilinecek

Büyükşehir Belediyesi, günümüz dünyasının teknolojik değişimlerine uymak adına 'online belediyecilik' dönemini başlattığını açıkladı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca yapılan çalışmalar sonucunca Van Büyükşehir Belediyesi ‘e-belediye’ ile interaktif belediyecilik dönemine start verdi.

“7/24 HİZMET OLACAK”
Yapılan çalışmaya ilişkin, Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi; “Vatandaşların belediyeye uğramadan her türlü borç sorgulamaları ve ödemelerin yapabileceği e-hizmet platformu kolay arayüzü ile tüm işlemleri birkaç dakika içinde yapmaya imkan verecek. Ayrıca vatandaşlar 7 gün 24 saat interaktif hizmet platformu sayesinde öneri, şikayet ve taleplerini de belediyenin ilgili birimlerine anında iletip ve takip işlemlerini izleyebilecek. Dünyada, gelişen teknolojileri kullanarak insana hizmet etmenin ve şeffaflaşmanın temelini teşkil eden yeni bir yerel yönetim aracı olarak nitelendirilen e-Belediye ile hizmet almak için saatlerini harcamak zorunda kalan vatandaşlar, bir çok belediye hizmetine internetin olduğu her ortamda ve platformda ulaşabilecek. Zaman ve emek kaybını azaltarak vatandaşın yüzünü güldürecek olan uygulama ile belediye birimlerinin de iş yükü azaltılacak. www.van.bel.tr adresinden ‘E-Van’ tıklanarak belediye ile ilgili her türlü bilgi, haber, kayıt, sorgulama, duyuru ve ödeme işlemleri yapılabilecek.”

 

SAĞLAYACAĞI KOLAYLIKLAR
Yapılan açıklamada, e-belediyeciliğin sağlayacağı kolaylıklar da şu şekilde sıralandı;
“- Van halkına sunulacak hizmetlerin, geleneksel kamu yönetimi anlayışı olan mesai saatlerinin dışına çıkararak 7 gün 24 saat haline getirilecek.
- Bürokratik evrak yoğunluğunu azaltacak.
- Vatandaşların bazı bilgileri elektronik ortamda alabilme özgürlüğü dolayısıyla, çalışanların yoğunluğunun azalmasını sağlayacak.
- Hem çalışanlar, hem de vatandaşlar açısından, yapılacak işlemler bazında zaman tasarrufu sağlayacak.
- Belediye-Vatandaş ilişkilerinin güçlendirilmesini sağlayacak.
- İş yoğunluğunu azaltacak ve iş süreçlerinin daha düzenli hale gelmesi ile çalışan ve vatandaş memnuniyeti sağlanacak.
- Kent verilerine ilişkin bilgilerin istanbul escort bayan daha rahat toplanabilmesini sağlayacak.” 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Belediye, hizmetlerine, internet, üzerinden, ulaşılabilinecek,
Haber Yazılımı