Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 09:19
 
Berat Kandili kutlandı
Ramazan ayının habercisi Berat Kandili, Van Yukarı Nurşin Camii’nde çok sayıda vatandaşın katılımı ile kutlandı.
YAŞAM Haberi
Berat Kandili kutlandı

Dualar, naatlar, salavatlarla başlayan gecede hep birlikte semaya ellerini açan Vanlılar ortak duaya 'amin' dedi. Van Büyükşehir Belediyesi de, Cami bahçesinde kurduğu stantlarla vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.
Van Müftülüğü’nün organize ettiği etkinliğe Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, Genel Sekreter Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Van Müftüsü Nimetullah Arvas, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
TRT 1’den canlı yayınlanan gece Akşam namazına müteakip Mevlid-i Şerif ile başladı. Naatlar ve salavatlarla devam eden gecede Berat gecesi duasını Van Müftüsü Nimetullah Arvas yaptı. 15 temmuz şehitleri ile onların nezdinde bu ülke için canlarını vermiş herkesi duasına dahil eden Arvas’ın duasına cemaat 'amin' dedi. İlerleyen saatlerde camiye sığmayan vatandaşlar cami bahçesine kurulan dev ekrandan programı takip etti. 
Van Büyükşehir Belediyesi, Berat Kandili Gecesi’nde caminin çevre temizliğini sağlayarak 3 ayrı noktaya stand kurdu. Programa katılan vatandaşlara kandil simidi, akide şekeri, lokum, gül şerbeti, gül suyu ve kurulan dev semaverlerden çay ikram edildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Berat, Kandili, kutlandı,
Haber Yazılımı