Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 09:36
 
Beyaz örtü, hayatı olumsuz etkiledi
Van'da dün sabah saatlerinde başlayan ve ara ara etkisini artıran kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Dün sabah ve öğleden sonra etkili olan kar yağışı nedeniye merkez ilçelerin de içinde olduğu bazı ilçelerde okullar tatil edildi. İlçelerdeki yoğun kar yağışından dolayı 391 yerleşim yerinin de yolu ulaşıma kapandı.
GÜNDEM Haberi
Beyaz örtü, hayatı olumsuz etkiledi

Okullar için ilk tatil haberi dün sabah Çatak, Başkale ve Bahçesaray ilçeleri için geldi. Bu 3 ilçede yoğun kar yağışından dolayı okullar için tatil kararı alındı. Sabah saatlerinde Van Valiliğinden yapılan açıklamada Çatak, Başkale ve Bahçesaray ilçelerinde etkili olan kar yağışından dolayı eğitime 1 günlük ara verildiği bildirildi.
Bir süre sonra Van Valiliği tarafından yapılan ikinci bir açıklama ile, dün için olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde de okulların tatil edildiği duyruldu. Okula giden çocuklar, tatil kararının ardından yeniden evlerine döndü.

 

ÇOK SAYIDA YERLEŞİM YERİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Kar ve tipi nedeniyle çok sayıda yerleşim yeri yolu da ulaşıma kapandı. Dün itibari ile Van genelinde 319 yerleşim yeri yolunun ulaşıma kapandığı bilgisi paylaşıldı. Edinilen bilgilere göre yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bahçesaray’da 70, Başkale’de 46, Çatak’ta 125, Erciş’te 3, Gevaş’ta 13, Gürpınar’da 60 ve Saray ilçesinde ise 2 olmak üzere toplam 319 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapalı yolları açmak için yoğun bir çalışma yürütürken, tipi nedeniyle bazı noktalarda çalışmaların güçlükle sürdüğü kaydedildi.

 

HAVA SOĞUK OLACAK
Bu arada meteorolojik verilere göre Van'da bugün hava sıcaklığında hissedilir bir düşüş olacak. Hava sıcaklığı bugün Van'da en yüksek 1 derece ile en düşük eksi 11 derece arasında olacak.Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Beyaz, örtü,, hayatı, olumsuz, etkiledi,
Haber Yazılımı