Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 09:56
 
“Bir umut için geliyoruz”
Van Kavram Eğitim Kurumları ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Bir umut için geliyoruz, köy okullarına koşuyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenlendi.
KÜLTÜR Haberi
“Bir umut için geliyoruz”

Van Devlet Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliğe Van Kavram Eğitim Kurumları ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi yetkilileri ile öğrenci ve veliler katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Van Kavram Eğitim Kurumları Müdürü Lokman Tekin, etkinliğin amacına ilişkin bilgiler verdi.

Etkinlikle üç şeyi amaçladıklarını ifade eden Tekin, şunları söyledi:

“Burada toplanmamızın üç tane amacı ve anlamı vardır. Biz öğrencilerimizin yeteneklerini göstermek istedik, birinci amacımız bu. Çocuklarımız uzun zamandır düzenledikleri etkinlikleri burada sergileyecekler. İkinci amacımız da şu; bir iki tane eğitim kurumu arasında ortak dayanışmayı amaçlıyoruz, her sene geleneksel olarak bunu yapıyoruz. Geçen sene YYÜ Edebiyat Fakültesi ile yaptık, bu sene de Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi öğrencileriyle yapıyoruz. İki kültürü bir araya getirmeye çalıştık. İkincisi de bunu amaçladık ve çok güzel bir sonuç elde ettik. Üçüncü olarak da köy öğrencilerine dönük bir yardım kampanyası yapmak istedik, kırtasiye desteğinde bulunmak istedik. Geçen sene Van’a bağlı 7 tane köy okulumuza desteklerde bulunduk, bu sene de hedefimiz 10 tane köy okulu. Bunu önemsememizin nedeni eğitim potansiyelinin yavaş yavaş ortaya çıkmasıdır. Bu potansiyele siz ne kadar omuz verirseniz o kadar kısa sürede ciddi boyutlarda ortaya çıkar. Biz de kurum olarak bu potansiyelin ortaya çıkması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Çalışmalarımızda katkı yapan ve desteklerini esirgemeyen, özellikle öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.”
Daha sonra çok sesli öğrenci korosu sahne aldı. Ardından tiyatro gösterimi ve diploma takdimi gerçekleştirildi.
Etkinlik, şiir dinletisi, folklor gösterimi ve çok sesli öğretmen korusu ile son buldu.
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Bir, umut, için, geliyoruz”,
Haber Yazılımı