Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:59
 
BMMYK Türkiye Temsilcisi Moreau, Vali Taşyapan'ı ziyaret etti
Vali İbrahim Taşyapan, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Pascale Moreau’yu makamında kabul etti.
GÜNDEM Haberi
BMMYK Türkiye Temsilcisi Moreau, Vali Taşyapan'ı ziyaret etti

Ziyarette, BMMYK Türkiye Temsilcisi Pascale Moreau’yu Van’da görmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Taşyapan, nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür etti.
Dünyada mültecilere en fazla kucak açan ülkelerden birinin Türkiye olduğunu dile getiren Vali Taşyapan, pek çok ilimizde insani gerekçelerle, başta Suriyeliler olmak üzere diğer ülkelerden gelen çok sayıda mültecinin ülkemizde misafir edildiğini ve kendilerine devletimiz eliyle önemli hizmetler sunulduğunu kaydetti. Vali Taşyapan ziyarette, Birleşmiş Milletler’in, mültecilere karşılıksız olarak kucak açan ülkelere daha fazla destek olması gerektiğinin de altını çizdi.
Türkiye Temsilcisi Moreau ise, kendilerini kabulünden dolayı Vali Taşyapan’a teşekkür ederek, Türkiye’nin başta Suriyeli sığınmacılar olmak üzere tüm mültecilere göstermiş olduğu misafirperverlik ve ev sahipliğinin her türlü takdire layık olduğunu belirtti ve BM’nin mültecilere yönelik yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. BMMYK Türkiye Temsilcisi Pascale Moreau bir ay içinde Türkiye' den ayrılacağını bildirerek veda etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: BMMYK, Türkiye, Temsilcisi, Moreau,, Vali, Taşyapan'ı, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı