Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:51
 
Bozuk yollarda onarım çalışmaları
Van Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla kent genelinde kaldırım, stabilize ve asfalt yamama gibi üstyapı çalışmalarını başlattığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Bozuk yollarda onarım çalışmaları

Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı, kar ve don nedeniyle bozulan mahalle yollarında yama çalışması yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının sona ermesiyle zarar gören yol ve kaldırımların onarımı için dört koldan çalışma başlattığını duyurdu. Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığınca oluşturulan yedi ayrı ekibin, Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında olan yol ve kaldırımları onarmaya başladığı belirtildi.
Yaklaşık bir aydır 52 araç ve 125 personelin katıldığı yamama çalışmalarında 25 bin 500 ton asfalt kullanıldığı kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine de 3 bin 762 ton asfalt desteğinde bulunulduğunu dile getirdi. 
Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cem Bartın, yamama işlerinin yanı sıra yeni sezonda çok önemli yol çalışmaları yapacaklarını söyledi.
Bartın, “Kışın sona ermesiyle çalışmalara bir süre önce başladık. Ağır kış şartları ister istemez yollarımızda tahribatlar oluşturuyor. Havaların da ısınmasıyla biz de onarım işlerine başladık. Onarım çalışmaları 125 personel, 7 adet yama aracı, 5 adet silindir, 2 adet asfalt serim aracı, 17 adet asfalt serim kamyonu, 6 adet kazıcı, 2 adet loder, 5 adet harfiyat kamyonu, 2 adet yol sulama aracı, 4 adet personel servisi, 1 adet mc astar aracı ve bir adet pikapla yürütülüyor. Bu güne kadar 25 bin 500 ton asfalt kullandık. Bunun yanı sıra İpekyolu 1.580, Erciş 1.148, Edremit 634, Tuşba 290 ve Gürpınar’a 110 ton asfalt yardımında bulunduk. Yamama işleri dışında kaldırım onarım ve stabilize çalışmalarımızda sürüyor” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bozuk, yollarda, onarım, çalışmaları,
Haber Yazılımı