Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:28
 
Bravo çocuklar!
Son yıllarda yerel ve ulusal düzeyde elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu, sıra dışı bir başarıya daha imza attı.
SPOR Haberi
Bravo çocuklar!

Geçtiğimiz yıl okul bünyesinde kurulan kız ve erkek hokey takımları, ilk yılında Van’ı ve bölgeyi üç defa ulusal düzeyde temsil etme hakkı kazandı.
Son olarak Malatya’da yapılacak olan Türkiye Analig Hokey müsabakalarına davet edilen ekip hem erkeklerde hem de kızlarda Van’ı böyle bir organizasyonda temsil eden ilk ekip unvanını kazandı. 
Yapılan müsabakalar sonunda kız ve erkek takımları gruplarında üçüncülük elde etti. Yakın zaman önce kurulmasına rağmen uzun bir yol kat eden kız ve erkek hokey takımı, Federasyon yetkililerinden de tam not alarak fair-play ödülüne layık görüldü.
Elde edilen başarıyla ilgili konuşan takım antrenörü Sercan Karaca, “Başarı için disiplin içinde ve sıkı çalıştık. Bundan sonra tempomuzdan asla taviz vermeden daha büyük başarılar için uğraşacağız. Sporcularımı canı gönülden tebrik ediyorum. Kısa zamanda bu kadar yol kat etmemiz turnuvanın en çok konuşulan konusu oldu’’ dedi. 
Okulun emektar Beden Eğitim Öğretmeni Cevher Kaplan ise, “ Son 4 yıldır futbol, halk oyunları, hokey, kayak, yürüyüş olmak üzere birçok dalda il ve bölge şampiyonlukları dışında Türkiye dereceleri elde ettik. Hedefimiz başarıyı kalıcı hale getirmek, sportif anlamda bir kültür oluşturmaktır" ifadelerini kullandı.
Vali Ali Cevdet Bey Okul Müdürü Öner Çayırlı ise, “Uzun süredir yaptığımız çalışmalar neticesinde akademik, sosyal ve kültürel anlamda çok iyi işlere imza attığımıza inanıyorum. Bu yıl da çalışmalarımızın meyvesini toplamaya başladık. Burada sadece okulumuzu değil, Van’ı ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ettik. Sırada daha büyük başarılar var. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bravo, çocuklar!,
Haber Yazılımı