Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 14:36
 
Büyükşehir, Akköprü Deresi'ni temizledi
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akköprü Deresi üzerinde bulunan köprü altlarında yığılan çöp ve kum birikintilerini temizledi. Van Gölü’ne dökülen dereleri temizleyen ekipler, çöplerin derelere atılmaması yönünde de uyarılarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir, Akköprü Deresi'ni temizledi

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan dere yatakları ve kanallarda temizlik çalışmaları yapıyor. Kent temizliği ve estetiğine büyük önem verdiğini açıklayan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, dere ve kanallarda temizlik çalışması yürütüyor. Van Gölü’nü korumak ve derelerde kirliliğin önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren ekipler, Akköprü Deresi’nin İskele yolu üzerinde bulunan köprü altında bir kamyon çöp yığını çıkardı. Ekipler hem dereyi hem de İskele yolu üzerinde bulunan köprü geçidini dakikalar süren bir çalışma sonucu temizledi. 
Konu hakkında Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Devlet Su İşleri (DSİ) sorumluluğunda bulunan derenin temizliği yapılmadığı için söz konusu nokta çöp ve kum birikintisi nedeniyle kapanmış durumdaydı. İnsan sağlığını tehdit ettiği gibi kötü koku ve görüntüye de neden olan çöp kum birikintisi, iş makineleri ile dereden alınarak, katı atık tesisine gönderildi. Akköprü ve Kirman dereleri başta olmak üzere bütün derelerin göle dökülen bölgelerine bariyerler kurulmuş durumda. Bir taraftan dereleri temizleyen ekipler, bir taraftan da derelere yakın ev ve iş yerlerinde bilinçlendirme çalışması yaparak, çöplerin derelere atmaması konusunda uyarılar yapmayı sürdürüyor." denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, Akköprü, Deresi'ni, temizledi,
Haber Yazılımı