Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 09:36
 
Büyükşehir'de, ulaşım ana planı sunumu yapıldı
İTÜ’den gelen Profesör Dr. Hüseyin Murat Çelik, Van Büyükşehir Belediyesi’ne kent ulaşım planı sunumu yapı. Sunumu, meclis üyeleri, daire başkanları ve ilgili oda yönetimiyle birlikte izleyen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, kent trafiğini rahatlatmak için gereken çalışmaların yapılacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'de, ulaşım ana planı sunumu yapıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) gelen Profesör Dr. Hüseyin Murat Çelik, ulaşım ana planı sunumu yaptı. Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan sunumu Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Genel Sekreter Engin Akın, meclis üyeleri, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi ve belediyenin bütün daire başkanları dinledi.

Sunum öncesi konuşan Eşbaşkan Avcı, kentin ulaşım sorununa dikkat çekerek, ulaşımı rahatlatmak için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Eşbaşkan Avcı, “Bizim trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. Kent trafiğini rahatlatmak için de ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Semaverli Kavşak ve diğer bir kaç kavşak var. Bunlarla ilgili bir çalışma başlatacağız. Bugün İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen profesör ve hocalar bize ulaşım ile ilgili kent trafiğini nasıl rahatlatabiliriz diye sunum yapacak. Burada daire başkanlarımız ve meclis üyeleri var. Gerekli çalışmaları başlatıp, kent trafiğini rahatlatacağız” dedi.
Ardından ulaşım ana planı sunumu yapıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir'de,, ulaşım, ana, planı, sunumu, yapıldı,
Haber Yazılımı