Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 14:18
 
Büyükşehir'den çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki çiftçilerin en iyi hizmeti alabilmesi için çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
EKONOMİ Haberi
Büyükşehir'den çiftçilere destek

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilçelerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönünde projelerin bir bir hayata geçirildiği kaydedildi. Birçok mahalle arazisinde Hayvan İçme Suyu(HİS) sıvatları ile mahalleliye büyük kolaylıklar sağlandığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi, kullanıma elverişli olmayan sıvatlarda da iyileştirmeye gidildiğine işaret etti.
Tuşba İlçesi sınırlarında bulunan Halkalı Mahallesinde de geçmiş yıllardan kalma ve batık durumda olan sıvatlar iyileştirilerek daha verimli kullanımı sağlanırken, su kaynağı ile sıvat arasına 400 metre uzunluğunda kangal boru döşenip su verilmesi sağlandı. 
Yıllardır arazide hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamasında büyük sıkıntılar çektiklerini ifade eden Halkalı Mahalle Muhtarı Abdullah Sulu, mahalleliye hayvancılığı daha iyi şartlarda yürütmesi için yeni sıvatla büyük kolaylık sağlandığını belirtti.
Sulu, "Kendi imkanlarımızla yaptığımız sıvatlar ihtiyacın ancak yüzde 25'ini karşılıyordu. Çok sıkıntı yaşıyorduk. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına dilekçe ile başvuruda bulunarak durumumuzu bildirdik. Sağ olsun ekipler hemen harekete geçtiler. Çok güzel modern bir sıvat oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 
Öte yandan yine Tuşba ilçesi Göllü mahallesinde de, Tarımsal Hizmetler Dairesi ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından çiftçilerin arazilere ulaşması için 3 km uzunluğunda arazi yolu da hizmete sunuldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, çiftçilere, destek,
Haber Yazılımı