Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 16:35
 
Büyükşehir'den hasta kurtarma operasyonu
Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Gürpınar'da hamile kadını yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen 5 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırmayı başardı.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir'den hasta kurtarma operasyonu

Gürpınar İlçe merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta yer alan Öveçli Mahallesi Yelekli Mezrasında oturan 38 yaşındaki Canan Dural'ın sancıları başlayınca yakınları sağlık ve karla mücadele ekiplerine haber verdi.
Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen zorlu bir çalışma sonucunda 5 saatin sonunda mezra ya ulaştı. Burada sağlıkçılar tarafindan ilk müdahalesi yapılan hamile kadın, Gürpınar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanın doğumuna kısa bir süre kaldığı öğrenildi. 
Ayrıca karla mücadele ekipleri Tuşba ilçesi Ermişler Mahallesi ile Erciş ilçesi Gedikdibi mahalle yollarını da açarak buradaki hastalara sağlık ekiplerini ulaştırdı. 
Öte yandan kentte etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yüzlerce yerleşim yeri yolunun ulaşıma açılması için çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü açıklandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, hasta, kurtarma, operasyonu,
Haber Yazılımı