Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 14:38
 
Büyükşehir'den Ümit'e tekerlekli sandalye hediyesi
Büyükşehir Belediyesi, Karataş ailesinin doğuştan engelli çocukları olan 15 yaşındaki Ümit’e tekerlekli sandalye hediye etti.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'den Ümit'e tekerlekli sandalye hediyesi

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanlığı, engelliler yararına yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarla birlikte sosyal hizmet uzmanlarınca daha önce tespiti yapılan, Edremit İlçesi Süphan Mahallesi'nde yaşayan Karataş ailesinin doğuştan engelli çocukları Ümit’e tekerlekli sandalye verildi. 
Tekerlekli sandalyeyi Büyükşehir Belediyesi'nde, Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın’dan alan baba Osman Karataş, belediyeye teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Havaların ısınmasıyla birlikte Ümit’in de dışarıya çıkmak istediğini dile getiren baba Karataş, “Tekerlekli sardalyesi olmadığı için Ümit sürekli evdeydi. Bu da onu çok üzüyordu. Ben de maddi yetersizliklerden dolayı oğluma tekerlekli sandalye alamıyordum. Sağ olsun yapılan başvuru ve tespitlerin ardından Büyükşehir Belediyesi bize bu tekerlekli sandalyeyi verdi. Ben bu güzel hediye için yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın ise; “Kentin her noktasındaki engelli ve muhtaç insanlara ulaşmak adına özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bugün de 15 yaşındaki Ümit’e tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. İyi günlerde kullansın. Çalışmalarımız ve yardımlarımız devam edecektir” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, Ümit'e, tekerlekli, sandalye, hediyesi,
Haber Yazılımı