Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 09:40
 
Büyükşehir, hurdaları elinden çıkarıyor
Van Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinde kullanılan ve ekonomik ömürlerini tamamlayıp hurda vasfını alan araç ve gereçleri elinden çıkarıyor. Makina Kimya Endüstrisi’ne (MKE) satılan hurdalar hem belediyeye maddi katkı sağlayacak, hem de ülke ekonomisine geri kazandırılacak.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir, hurdaları elinden çıkarıyor

Büyükşehir Belediyesi, yıllardır belediyeye ait depolanma alanlarında biriktirilen ve ekonomik ömürlerini tamamlayan hurdaların geri dönüşümü konusunda bazı kararlar aldı. Makina Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı'nın, Büyükşehir Belediye Garajı, Tuşba Hurda Ambarı, İskele Arıtma Tesisi, Akköprü Asfalt Şantiyesi ile Toprakkale Gaz Ambarında yıllardır atıl durumda bekleyen hurda demir, hizmet araçları, iş makineleri ve ölü stok malzemeleri geri dönüşümle yeniden ülke ekonomisine kazandırıldığı belirtildi. Alınan karar doğrultusunda MKE’ye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği fiyatlar üzerinden satılacak hurdaların Büyükşehir Belediyesinede ekonomik katkı sağlayacağı da kaydedildi. 
Makina Bakım ve Onarım Daire Başkanı Selim Elhansu, belediyenin hurdaya çıkmış araç ve gereçlerinin, 3284 sayılı kanun, 7/2156 kararname ve 2001/15 sayılı başbakanlık genelgesi doğrultusunda MKE’ye satıldığını söyledi.
Elhansu, “Hizmet tesislerimizin içinde görüntü kirliliğine neden olan ve hizmete faydası olmayan 7 iş makinası, 15 adet hizmet aracı, 200 ton demir, 5 ton alüminyum, 500 adet hurda lastik ve ölü stok malzemelerini kapsayan hurdaları ihaleye çıkmaksızın Makina Kimya Endüstrisi’ne satıyoruz. Bu sayede devletin malı yine devlet kurumları eliyle ülke ekonomisine geri kazandırılacak. Ayrıca kilogram başı belirlenen fiyattan satışını yaptığımız hurdalar belediyemize de maddi katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, hurdaları, elinden, çıkarıyor,
Haber Yazılımı