Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:11
 
Büyükşehir'in stratejik plan çalışmaları sürüyor
Van Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2025 yılı Stratejik Plan hazırlama çalışması sürüyor.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'in stratejik plan çalışmaları sürüyor

Çalışma kapsamında belediyenin meclis toplantı salonunda, meclis üyeleri Hatice Kiye, Kemal Yıldırım, Cemil Komi ve Aslı Özdemir’den oluşan Stratejik Plan Komisyonu ve Genel Sekreter Vekili Engin Akın’ın da katılımıyla, daire başkanları yapılacak çalışmalara dair sunum yaptı. 
Stratejik planlar yapılırken öncelikle amaç ve hedeflerin belirlendiğini dile getiren Akın, kent gelişimi için gerçekçi ve uygulanabilir projeler ele alınacağını söyledi. Akın, “Belediyemizin bütçesi dahilinde kentte yaşayanların ortak amaçlarının karşılanması için çalışmalarımıza başladık. Bundan sonraki süreçte dış paydaşlarla ve halkımızla çalışmalarımız devam edecek. Hizmetlerimizi ayrım yapmadan bu kentteki herkese götüreceğiz. Hep birlikte çalışacağız ve başarılı olacağız. İstediğimiz hedefe ulaşmak için yol haritamızı, planlarımızı bu doğrultuda şekillendireceğiz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yapılacak stratejik planlamaya katılım için mahallelerde geniş katılımlı halk toplantılarının sürdüğü, 5 yıl için yapılacak çalışmalarla en az 25 yılın hedeflendiği belirtildi. / Prestij Habern Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir'in, stratejik, plan, çalışmaları, sürüyor,
Haber Yazılımı