Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 14:14
 
Buzhane Mahallesinde halk toplantısı
Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, Stratejik Plan oluşturulması çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarını sürdürüyor. Halk toplantısı bu kez Buzhane Mahallesi’nde yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Buzhane Mahallesinde halk toplantısı

İpekyolu İlçesi Buzhane Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda 5 yıllık 'Stratejik Planlama' konuşuldu. Toplantıya Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehzade Kurt, HDP İpekyolu İlçe Eş Başkanı Bahattin Karaman ve her iki belediyenin teknik ekibi hazır bulundu. 
Hedeflerinin büyük olduğunu belirten İpekyolu Belediye Eşbakanı Şehzade Kurt, “Bizim iddiamız büyük. Kendi kendisini yöneten güçlü belediyeler oluşturacağız. Bu kapsamda bizler, yönetimde söz sahibi olması için sizleri dinlemeye geldik. Kadınlarımızla, gençlerimizle, bütün yurttaşlarımızla yerel yönetimleri birlikte yürüteceğiz" dedi.
Mahalle sakinleri toplantıda, Buzhane Mahallesi’nin sit alanlarında ve göle kıyısı olmasından dolayı imar problemlerini dile getirerek, taziye evi, çocuk parkı ve alt yapı talebinde bulundu. 
Halkın taleplerini değerlendirdikten sonra Van Gölü’nün kirliliğine dikkat çeken Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı da, göl kıyısına yakın mahallelerden biri olan Buzhane’de süren hayvancılıktan kaynaklı gölün kirlendiğini aktardı. 
Avcı, “Van Gölü kıyısındaki sakinlerin, özellikle hayvancılıkla uğraşan halkımızın gölü kirletmesini kabullenemeyiz” dedi. Kesinlikle gölün kirletilmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Avcı, “Yapacağımız proje ile hayvancılığı göl kıyısından ve şehrin dışına taşıyarak, sizler için alternatif alanlar oluşturacağız. Ayrıca gölün temiz tutulması bir yurttaşlık görevidir.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Buzhane, Mahallesinde, halk, toplantısı,
Haber Yazılımı