Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 09:38
 
ÇAMATEM'de incelemelerde bulunuldu
İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılması planlanan Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde (ÇAMATEM) incelemelerde bulunuldu.
SAĞLIK Haberi
ÇAMATEM'de  incelemelerde bulunuldu

Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Öner, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 12 yataklı olarak hizmet vermesi planlanan ÇAMATEM için gerekli altyapı ve donanım incelemesinde bulunduklarını söyleyen Öner; "Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde, madde kullanan 18 yaş altı gençlere yönelik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmesi planlanmaktadır. Burada yürütmüş olduğumuz çalışmalar neticesinde yönetmenliğe uygun bir şekilde hizmete sunulması için incelemelerde bulunduk. Faaliyet odaları ve gençlere yönelik eğitsel planlamaların da yapılacağı ÇEMATEM’de, madde kullanan gençleri arındırma, psikoeğitim, bireysel ve grup terapileri yapılacak. Yatılı tedavilerin yanısıra hastanede ayaktan poliklinik izlemi şeklinde de hizmet verilmektedir." dedi.
Öner, "ÇEMATEM sadece Van’da değil başka illerden çocukları da ağırlayacak. Madde bağımlısı çocuklara tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilecek olan 12 yataklı merkezde aynı zamanda bireysel ve grup terapileri ile resim, el işi, müzik, spor ve benzeri aktiviteler de gerçekleştirilerek, bu şekilde çocukların bağımlılıktan kurtulmaları ve becerilerini geliştirmeleri ne yardımcı olunacak" ifadelerini kullandı.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ÇAMATEM'de, , incelemelerde, bulunuldu,
Haber Yazılımı