Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 12:24
 
Çiftçilere 150 bin sebze fidesi dağıtılacak
Van’ın Edremit Belediyesi, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle tarlasına gidemeyen çiftçilerin ekimlerini yapılabilmeleri noktasında çeşitli yardımlarının yanı sıra ‘Sebze Fidesi’ desteği projesini de başlattı.
GÜNDEM Haberi
Çiftçilere 150 bin sebze fidesi dağıtılacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele konusunda sıkı tedbirler uygulanırken, tarımsal faaliyetlerin durmaması için de çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Tarım ve Orman Bakanlığının çiftçilere yönelik başlattığı tohum desteğinin ardından Edremit Belediyesi de çiftçiler için yeni bir destek kararı aldı. Vatandaşların evde kalmaları noktasında çiftçilerin tarlalarının sürülmesinden başlayarak, her türlü sıkıntılarını destek olacaklarını vurgulayan Edremit Belediyesi, ‘Senin İçin Tarladayım’ diyen çiftçi için 150 bin fide desteği projesini başlattı. Gerekli duyurularını yapan Edremit Belediyesi, Mayıs 2020 tarihi itibari ile fideleri çiftçilere dağıtmaya başlayacak.

 

“Çiftçilerimizin her türlü sıkıntılarında yanlarındayız”

 

Başlattıkları proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, yaşanan salgın sürecinde üretimi arttırmak, çiftçilerin kalkınmasına katkı sağlamak ve tarımın gelişmesi amacıyla fide desteklerine büyük önem verdiklerini söyledi. Evinden dışarı çıkamayan vatandaşların tarlaları ile ilgili yapacakları tüm çalışmalarda belediye olarak destek vereceklerini vurgulayan Başkan Say, “Mayıs ayı itibari ile dağıtımına başlayacağımız fidelerle inşallah Edremitli çiftçilerimizin büyük bir sıkıntısını gidermiş olacağız. Önemle ihtiyaç duyduğumuz ve ekim sezonu olması itibari ile bu süreçte el birliğiyle çiftçilerimize gereken desteği vermeliyiz. Sadece fide desteği ile kalmayıp, çiftçilerimizin tarlalarıyla ilgili her türlü sıkıntıları noktasında da yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Salgının yaşandığı bu gibi süreçleri ancak el ele vererek üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çiftçilere, 150, bin, sebze, fidesi, dağıtılacak,
Haber Yazılımı