Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 15:23
 
Çiftçilere 'silajlık tohum' desteği
İpekyolu Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleme çalışmaları çerçevesinde, ilçe sınırları içerisinde bulunan çiftçilere tohum desteğinde bulunulduğunu açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Çiftçilere 'silajlık tohum' desteği

Konu hakkında İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “İpekyolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, tarımsal faaliyetleri destekleme ve sürdürülebilir üretim için çiftçilerimizle el ele çalışmaya devam ediyor. Bu çerçeve de ilçemiz sınırları içerisinde bulunan çiftçilere 'Silajlık' mısır tohumu dağıtıldı. Dağıtıma, Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili birim amirleri katıldı. Kırsal bölgelerde bulunan yurttaşların doğru ürünle, doğru üretime teşvik edilmesinin amaçlandığı çalışma çerçevesinde 50 çiftçiye, 750 dönüme yetecek, 150 torba tohum dağıtıldı. Verim düzeyinin yüksek seyrettiği silajlık tohumun, 1’e 8 ile 1’e 10 oranında yüksek verim gösterdiği bilinmektedir. Tohum dağıtımı sırasında konuşan eş başkanlar üretime her zaman destek vereceklerini ifade ederek, aynı zamanda ekim ve hasat dönemlerinde de çiftçilere gereken desteğin verileceğini belirttiler.
Belediye yetkilileri, belediyenin tarımsal araç parkında bulunan Pnömatik ekim makinesi ile ayrıca çiftçilere ekim işlerinde de destek verileceğini ifade ettiler. Çiftçiler ise bu yardımın çok anlamlı olduğunu dile getirdi. Yapılan tohum desteğinden dolayı teşekkürlerini dile getiren çiftçiler taleplerinin hemen yerine gelmesinden dolayı sevinçli olduklarını bildirdiler” denildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çiftçilere, 'silajlık, tohum', desteği,
Haber Yazılımı