Haber Detayı
25 Nisan 2017 - Salı 09:38
 
Çocuklar doyasıya eğlendi
İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi.
YAŞAM Haberi
Çocuklar doyasıya eğlendi

Programa, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Vali İbrahim Taşyapan, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Garnizon Komutan Vekili Albay Şahin Yenilmez, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından şiir ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü öğrencilerinin spor gösterileri halk tarafından büyük ilgi ile izlendi. Daha sonra protokol üyeleri, alanda kurulan çadırları gezerek faaliyetler hakkında bilgi aldı. İpekyolu Belediyesi tarafından alanda kurulan şişme Oyun Parkı çocukların büyük ilgisine sahne oldu. Ayrıca Başkan Vekili Öztürk, çocuklara ve gelen misafirlere çeşitli ikramlar ve hediyeler dağıttı. Alanda kurulan sahnede çocuklar, hünerlerini sergiledi ve çeşitli yarışmalara katıldı. Gün boyu devam eden etkinliklerle çocuklara unutamayacakları bir 23 Nisan yaşatıldı.
Düzenlenen etkinliklerden biri olan “Çocuk Korosu Konseri” de miniklere keyifli dakikalar yaşattı. Söz konusu koroda, ilköğretim okullarında okuyan toplamda 48 çocuk yer aldı. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuklar, doyasıya, eğlendi,
Haber Yazılımı