Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 09:42
 
Çocuklar fidan dikti
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şubesi koordinasyonunda fidan dikme etkinliği düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Çocuklar fidan dikti

Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şubesi tarafından fidan dikme etkinliği düzenlenerek, doğaya katkı sunmanın yanı sıra çocuklara doğa sevgisi kazandırmayı amaçladı. 
Van'da ağaç sayısının az olmasından kaynaklı, ağaç dikme projesi geliştirildiği, bu amaçla işbirliği çerçevesinde okul bahçelerinde ağaçlandırma çalışmalarına başlandığı kaydedildi.
Çocuklara ağaç ve doğa sevgisini aşılamayı amaçlayan etkinlikkapsamında, çocuklara ağaç ve doğanın önemi de anlatıldı.
Kevenli Toki İpekyolu İlköğretim okulunda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şube Müdiresi Zehra Atay, fidan dikmenin önemine değinerek, "Kevenli Toki İpekyolu İlköğretim okulunun ağaçlandırılması, çocuklara doğa sevgisinin aşılanması amacıyla, İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlıkçı mesai arkadaşlarımızla, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek ağaç dikimini gerçekleştirdik, ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Bu proje ile ayrıca okulların öğrenciler ve yetişkinler için hayat boyu öğrenme, eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren güvenli alanlar haline dönüştürülmesi de amaçlandı. Ağaç dikmek bir canlının yaşamasını sağlamak ve çoğaltmak anlamına gelmektedir. Ağaçların tüm canlı türleri ve özellikle de insanlar için önemi çok fazladır. Havanın temizlenmesini sağlar ve daha fazla oksijen anlamına gelir. Ağaç dikmek demek erozyondan korunmak demektir, başka canlıların yuvasını yapmak, çevreyi güzelleştirmek demektir. Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Okul Müdürü Nurettin Entereli de, "Fidanların, okul bahçemizde dikimlerini gerçekleştirdik. Bölgemizde bildiğiniz gibi ciddi bir ağaçlandırma çalışması yok, inşallah bu bir başlangıç olur ve bu sayede ağaçlandırma çalışmalarımız devam eder. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuklar, fidan, dikti,
Haber Yazılımı