Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:49
 
Çocuklar için 'sağlıklı nesiller' etkinliği düzenleniyor
Van İl Sağlık Müdürlüğünce “Toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında eğitimler düzenleniyor.
SAĞLIK Haberi
Çocuklar için 'sağlıklı nesiller' etkinliği düzenleniyor

Etkinliklerle farkındalığın arttırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı Van İl Müftülüğü'ne bağlı camilerde açılan Yaz Kur’an Kurslarında hedef kitlesi 7-12 yaş grubu çocuklar olan “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren eğitimlerin merkez ve tüm ilçelerde devam ettiği bildirildi.
Özalp İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri Dt. Çetin Durmaz, Ebe Elif Alparı, Diyetisyen Erkan Cin ve Diyetisyen M. Sadık Ocak tarafından Özalp ilçesine bağlı camilerde açılan Yaz Kur’an Kurslarındaki 550 öğrenciye sınıflarında toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirmeler yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yaptığı açıklamada, kent genelinde İl Müftülüğü tarafından açılmış olan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim alan tüm öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini ve yaz tatili süresince bu etkinliklerin devam edeceğini belirtti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Çocuklar, için, 'sağlıklı, nesiller', etkinliği, düzenleniyor,
Haber Yazılımı