Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 09:45
 
Çocuklara ‘hakları’ anlatıldı
Van Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Çocuklara ‘hakları’ anlatıldı

Hafta nedeniyle farklı kurumların yaptığı birçok etkinlikler devam ederken, Van TSO AB Bilgi Merkezi, Çocuk Bayramında çocuklara haklarını anlattı. Bu amaçla Gevaş Melikşah İlkokulu’nda ilkokul çocuklarına yönelik düzenlenen çocuk hakları eğitimine öğrencilerin yoğun ilgisi oldu. 
Van TSO AB Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çocuklara “evrensel değerler kapsamında çocuk hakları eğitimi” verildi. Van Barosu avukatlarından Avukat Gülbahar Doğan’ın verdiği eğitimde çocuklara hakları anlatıldı. 
Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, “Ulusal Egemenlik ve 23 Nisan Çocuk Bayramını kutluyoruz. Odamız AB Bilgi Merkezi aracılığıyla çocuklarımıza haklarını anlattık. Geleceğimiz olan çocuklarımızı önemsiyoruz. Onların gelecekte bizi yönetecek insanlar olacağını biliyoruz. Bu nedenle 23 Nisan’da toplumun en değerli varlıkları olan çocuklarımıza farkındalık yaratan bir etkinlik gerçekleştirdik. Çocuk Haklarını evrensel standartlarda onlarla paylaştık. Hepsi bundan çok olumlu etkilendi.  Amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplumun temelini oluşturan ülkesini seven çocuklar yetiştirilmesine katkı sunmaktır” dedi. 
Van TSO Van AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Kerem Oruç, çocuklara yapılan en güzel çalışmanın onlara verilecek iyi bir eğitim olacağını ifade ederek; “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Bugün çocuklarımızla farklı bir etkinlik gerçekleştirdik. Onların hakları üzerine karşılıklı sohbet havasında geçen güzel bir etkinlikti. AB değerlerini, insanı önceleyen değerleri anlattık” açıklamasında bulundu. 
Van Barosu Avukatlarından Gülbahar Doğan ise BM Çocuk Hakları Bildirgesi üzerinden çocuklara haklarını anlattı. Eğitim, sağlık, yaşam, düşünce haklarının yanı sıra onların faydasına olacak farklı birçok konuda sunum yaptı. 
Van TSO AB Bilgi Merkezi tarafından okuldaki öğrencilere lokum serisinden oluşan hikaye kitapları ve balonlar dağıtılırken, çocuklarla güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuklara, ‘hakları’, anlatıldı,
Haber Yazılımı